Korse Takmak Zararlı Mı?

Her ne kadar kadın giyim ürünü olarak bilinse de erkeklerinde kullandığı korse takmak zararlı mı acaba? Genellikle daha dik ve sıkı bir vücut görünümü için gerekli olan korsenin etkisi büyüktür. Halihazırda özel gece ve davetler için hemen herkesin kullanımı söz konusudur. Vücudu toparlama özelliğine sahip olmasıyla daha iyi bir duruş sunar. Ayrıca şüphesiz ki çok daha rahat hareket etme fırsatı da verir. Bununla birlikte kadınları normalden ince gösteren büyülüğü özelliği de vardır.

Korse Kullanımı

Sadece kadınlar değil, erkeklere özel de korseler bulunur. Günümüzde herkesin kullanabildiği bu ürünlerle ilgili bazı özellikler ise öne çıkar. Bunların başında boy ve kilo ölçülerine uygun olması gelir. Çok sıkı ve dar olması sonucunda insan sağlığını tehdit eder. Ayrıca kaliteli kumaştan olan korse ürünlerinin seçimi de daha iyi olur. Bununla birlikte vücuda baskı yaparak sıkılaşma getiren korselerle birlikte pamuklu kıyafet giymeyi öneriyoruz. Çünkü iç kısmında hem terleme hem de hijyen açısından buna dikkat etmelisiniz.

Korse Takmak Zayıflatır Mı?

Merak edilen sorulardan olan korse takmak zayıflatır mı için cevaplar farklı olur. Bununla birlikte genel kullanıma baktığımızda korse için vücut inceliği sağlar. Ayrıca korsenin aşırı bir terlemeye neden olduğu da aşikardır. Sonuçta ise vücuttan su atması ve ödem durumlarına karşı iyi geldiği söz konusudur. Ancak yine de sadece zayıflamak için korse kullanımı yeterli olmaz. Sağlık problemlerini geçirme noktasındaki etkisi daha fazladır. Özellikle dik duruş sağlaması ve bel ağrılarını gidermesi için yararı vardır. Buna karşın doğru tekniklerin uygulanmasıyla kalıcı bir şekilde kişinin zayıflamasında rol oynar.

Uyurken Korse Takmanın Zararları

Gün içerisinde en fazla 4-5 saatlik bir süre için korse takmak uygundur. Bunun için uyurken korse takma beraberinde iskelet sistemi zararlarını ortaya çıkarır. Beden sağlığı noktasında bunu önermek pek mümkün değildir. Çelik ya da termal gibi korse çeşitleri bulunurken korse takmanın faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Bel fıtığı ağrılarını büyük oranda azaltma konusunda yardımcıdır.
  • Vücudun daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlar.
  • Daha dik ve sağlıklı bir duruş kazandırır.
  • İnce bir vücut görünümü sağlar.

Korse Takmanın Zararları Var Mı?

Şüphesiz ki hatalı veya uzun süreli korse kullanımları da birçok sorunu ortaya çıkarır. Bunların başında bağırsakları sıkıştırması sonucunda meydana gelen kabızlık vardır. Ayrıca yine pişik sorunlarıyla da çok sık karşı karşıya kalınır. Kan dolaşımını azaltması da uyguladığı baskıyla doğru orantılıdır. Çok daha dar ve sıkı olması halinde ise kemik bütünlüğüne bile zarar verebilir. Tüm bu durumları bilerek daha kısa süreli ve uygun korse seçimleri yapmalısınız. Bunun olması durumunda herhangi bir risk ise bulunmaz. Ancak mutlaka kişinin ölçülerine uygun korse takması da burada öne çıkar. Aksi durumda belirtilen bu problemler küçük bir dikkatsiz sonucunda yaşanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir