Kolaylaştırıcı Evlilik Alışkanlıkları

İki insanın anlaşmasıyla başlayan evlilik alışkanlıkları birçok açıdan farklılık gösterir. Bir evliliğin huzurlu ve mutlu devam etmesi için ise şüphesiz ki çaba ve anlayış gerekir. Ayrıca her gün yeniden güven ve gücün olması da çok da kolay değildir. Kişilerin birbirine saygı göstermesi, anlayış sunması ve yakın hissetmesi bazı alışkanlıklara bağlıdır. Eğer bu alışkanlıkları ortaya çıkarıp kullanırsanız çok daha kolay bir evlilik kendisini gösterir.

Elbette ki zaman içerisinde bazı zorluklar ve sıkıntılar olur. Bu durum kaçınılmazdır. Ancak çözüm yolları ise iki kişide saklıdır. Büyük bir sihir olan evliliklerde zorluklarla başa çıkma adına iki kişinin gücüne birlikte ihtiyaç vardır. Tüm sorunları tek başına bir tarafın çözebilmesi asla söz konusu değildir. Karşılıklı emeğin getireceği yolların kıymeti de çok daha fazladır. Peki, kolaylaştırıcı evlilik alışkanlıkları nelerdir?

İşte Evlilik Alışkanlıkları Listesi

  • Düzenli iletişim hali,
  • Eğlenceli vakit geçirme
  • Sürpriz hareketlerle anı yaşama,
  • Kaliteli ve renkli cinsel yaşam,
  • Birlikte ev işi uğraşılar,
  • Karşılıklı iltifat yağmuru günleri,

Düzenli İletişim

Şüphesiz ki ortaya çıkacak tüm problemlerde doğru ve düzenli iletişim çözüm anahtarıdır. Bunu sağladığınız zaman isteklerinizi iletebilir, taleplerinizi anlatabilirsiniz. Ayrıca karşı tarafın neler istediğini ve hissettiğini anlamanızda kolay hale gelir. Birbirinizi yormadan ve üzmeden iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

Özel Zaman  Planı

Mutlak surette sadece size özel olacak zamanlar koymaya çalışın. Birlikte yemeğe çıkabilir, eğlenceli yerlere gidebilirsiniz. Burada sadece siz olmalısınız. İki kişiden fazlasının olmayacağı bir program yaparak kendinizi daha iyi hissedin. Eşinizle olan ilişkinizi bu şekilde kuvvetlendirerek evlilik alışkanlıkları kazanabilirsiniz.

Birlikte Yapmanın Sihri

Devamlı birlikte olmak bazen can sıkıcı ve yorucu olsa da buradaki sihir çok daha başkadır. Eşlerin birbirini daha yakın hissetmesi adına paylaşımlar şarttır. Herkesin kendi dünyasında kalması ve başka işlerle uğraşması ortak bir keşişim kümesi yaratmaz. Bunun getirdiği ilk sorun ise bağ kopukluğu olur. Ardından çiftlerin birbirinden uzaklaşmasıyla hisler azalır. Bunun olmaması adına mutlaka birlikte yapacağınız evlilik alışkanlıkları kazanmalısınız. Bazı günler birlikte kitap okuyabilir, yeni tarifleri mutfakta deneyebilirsiniz. Mutfakta karı kocanın yapacağı menülerin daha lezzetli olacağını söyleyerek eşinizi ikna etmelisiniz.

Duygusal Etkileşimler

Gün içerisinde eşinize ne kadar sarıldığınızı düşünün. Kaç kere teşekkür ediyor, takdir cümleleri söylüyorsunuz? Eğer çok az ise mutlaka yeni alışkanlıklar kazanmalısınız. Hemen her konuda eşinize iltifat edebilir, teşekkür cümleleri kurabilirsiniz. Duygularınızı derinlemesine yaşayarak sarılabilirsiniz. Böyle yaparak onun da size yaklaşmasını sağlar, aynı karşılığını bulmanızı kolay hale getirirsiniz.

Güzel Evlilik Alışkanlıkları

Söz konusu evliliklerin daha mutlu, huzurlu ve kolay olmasını sağlayacak alışkanlıklar listesinde yapılması gerekenler çoktur. Bunlarla birlikte yapmamanız gerekenleri de ifade etmeliyiz. İlk başta telefonla çok uğraşmak ya da başka şeylerle ilgilenmek bir hata olur. Mümkün olduğunca baş başa kaldığınızda derin sohbetlere girin. Bununla birlikte kısa süre içerisinde gerçekleşecek ortak hedeflerde belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda iyi anlaşan arkadaş olduğunuzu da unutmayın. Buna yönelik çabalarınızı gösterdiğinizde daha mutlu bir evliliğe  sahip olacaksınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir