Kıskanç Sevgili Sorunları

Her ne kadar kıskanç sevgili bazen kişiyi mutlu etse de sorunlar büyüyebilir. Sizi ne kadar çok sevdiğin gösteren bu durum, ilerleyen zamanda tam bir kabus haline gelir. Çünkü sonu olmayan kıskançlık seviyesinin hangi boyutlara ulaşacağını kestiremezsiniz. Sonrasında küçük kıskançlık nöbetleri giderek artar. Eğer sevgiliniz sizi aşırı derecede kıskanıyorsa neler yapmalısınız?

Kıskaçlık Seviyesi Nedir?

Halihazırda şüphesiz her sevginin içerisinde kıskançlık bulunur. Bununla birlikte seviyesi ortalamanın altında olduğu sürece ilişkiye renk ve heyecan katar. Mutluluk veren bir büyüye dönüşen kıskanma hissi son derece güzeldir. Ancak aşırı bir kıskançlık durumunda evliliğin zehirli hale gelmesi kaçınılmazdır. Doğrudan tehdit olan tüm unsurları düşman algılayan bu duygu hali mutlaka risktir. Ayrıca endişe ve paranoya varsa durumun içinden çıkmak o kadar da kolay değildir. Peki, böyle durumlarda neler yapabilirsiniz?

Aşırı Kıskançlık Belirtileri

  • Sadece kendisi için sizi sever.
  • Sizi Kendisi için ister.
  • Özel alanlarınızı rahatlıkla girer.
  • Şüpheci davranışlar sergiler.
  • Duygusal ani tepkiler verir.

Kıskanç Sevgiliyle Baş Etmek

Öncelikle duygusal boşlukta olmasından ötürü bu tarz ani tepkiler verebileceğini unutmayın. Sadece kıskançlık yaşamakla kalmaz, dengesiz tepkileriyle de çıkışlar yapar. Bu durum ise muhtaç olma hissinden gelir. Sizi kaybedeceğinden korkması ve refleksleri buna göre ayarlaması söz konusudur. Eş ya da kıskanç sevgili sorunlarını çözmek adına savunmaya geçmemelisiniz. Kişinin haksız olduğunu anlatmanız boş bir çaba olur. Kendinizi de yoracak olan bu hadise, bir gelişme kazandırmaz. Ayrıca kendinizi savunmaya çalışarak da suçlu psikolojisine girmemelisiniz. Bunların yerine sevgilinize sakın olmasını telkin edebilirsiniz. Sinirli ve agresif haldeyken sizi asla dinlemeyeceğini bilmelisiniz. Sakinleştikten sonra konuşmak en mantıklı seçim olur.

Kıskanç Sevgili Karşısında Eylemler

Sakin bir şekilde özel sınırlarınızı çizerek işe başlayın. Ardından mahrem alanınıza girmemesi gerektiğini söyleyin. Bununla birlikte sizin daha sabırlı ve kararlı olmanız gerekir. Asla ses tonunuzu yükseltmeden konuşmayı tamamlamalısınız. Bu süreçte yapacağınız bir hata, işleri çok daha zor bir noktaya taşıyabilir. Eğer kıskanç olmasına karşın yine de pes etmiyorsanız gerçekten çok seviyorsanız demektir. Bu durumda yine de denemekte yarar vardır, hissine sahip olabilirsiniz. Kişinin herhangi bir şüpheye düşmemesi adına da hareketlerinize daha dikkat edebilirsiniz. Kendinizi bir miktar geriye çekebilir, kıskançlık olacak durumların içerisine girmeyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir