Kışın Zayıflatan Pırasa Mucizesi

pırasa mucizesi sanabanabilgi

Kış aylarında çokça tüketilen pırasa mucizesi ile sizlerde kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Halihazırda acaba çiğ yenir mi sorusu gündemdedir. Bununla birlikte pırasanın hangi şekillerde tüketilebileceği de yanıt ararken yağlardan kurtulmak için idealdir. Doğal detoks sağlamasıyla diğer sebzelerin önüne çıkan pırasanın faydaları da oldukça çoktur.

Pırasanın Faydaları

Doğurganlık artırıcı doğal ürünlerin başında gelir pırasa. Ayrıca hazmı kolay olurken lifli yapısı da vücut için bulunmaz bir hint kumaşıdır. Çünkü sindirim sistemini düzenler ve bağırsakların doğru çalışmasına katkı sunar. Bununla birlikte kabızlığı önlemesi de özellikle kadınlar için hayati öneme sahiptir. Kış aylarında yaşayabileceğiniz kadın hastalıklarının büyük bölümünde engelleyicidir. Bağışıklık sistemini koruyan pırasanın bir diğer faydası ise göz sağlığıdır. Peki, pırasa yiyerek zayıflayabilir miyiz?

Diyette Pırasa Mucizesi

Halihazırda detoks ana maddesi de olan pırasanın zayıflamaya yardımcı olduğu açıktır. Çeşitli araştırmalarla yağ yakma özelliğinin yüksek boyutlarda olduğu ortaya çıkmıştır. Ödem atmak için hemen pırasa detoksu hazırlayabilir, haftada en az iki gün tüketebilirsiniz. 183 kalori olan bir porsiyon pırasanın farklı formlarda yenmesi de çok daha fazla rol oynamasında etkilidir.

Pırasa Detoksu Hazırla

Detoks karışımında pırasa, su ve limon vardır. 1 litre suyun içerisine 3 adet pırasa ve 1 limonun suyunu sıkarak hazırlayabilirsiniz. Burada pırasaların güzelce temizlenmesi önemli olurken suyu da kaynatın. Aç karnına bu detoks karışımını tüketirseniz metabolizmanız çalışmaya başlar. Öğle ya da akşam yemeklerinden 15 dakika sonra yine bu pırasa suyunu içebilirsiniz.

Pırasa Çiğ Yenir Mi?

Halihazırda pırasa mucizesi sunan kilo vermeye yardımcı olma formülleri farklılık gösterir. Hem K hem de A vitamini için depo olan pırasayı çiğ yerseniz tokluk hissi verir. Ayrıca demir ve manganez alımını sağlarsınız. Böylelikle kansızlık sorunu yaşayan kişiler için büyük bir kazanç olur. Gün boyunca kişinin enerjik olmasını sağlaması da devamlı yemek isteğini azaltır. Böylelikle birkaç hafta içerisinde kilo vermeye başlarsınız. Tokluk hissi açısından değerlendirdiğimizde şüphesiz ki pırasanın diğer sebzelere kıyasla etkisi fazladır. Bunun için sabah saatlerinde bir pırasa yiyerek güne başlayabilirsiniz. Özellikle popüler diyet programlarına giren çiğ pırasanın sağlık açısından da önemi büyüktür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir