Kepek Nasıl Geçer? İyi Gelen Doğal Yöntemler

kepek nasıl geçer

Korkulu rüyamız olmaya devam eden kepek nasıl geçer sorusunda birçok farklı doğal yöntem söz konusudur. Özellikle yanlış şampuan kullanımı ya da devamlı şampuan değiştirme nedeniyle oluşur. Bununla birlikte saç diplerinin kurumasından ötürü de kepeklerin ortaya çıkması muhtemeldir. Oldukça sinir bozucu olan kepekleri giderme adına evde kolayca yapacağınız doğal işlemler nelerdir?

Kepek Oluşumu

Her ne kadar basit bir sorun olsa da sinir bozucu durumların başında gelir. Kadınların içinden çıkamadığı durumlar arasındadır. Ayrıca saçları kirli ve bakımsız göstermesi de cabasıdır. Söz konusu araştırmalara baktığımızda her iki kişiden birisinde bulunur. Beyaz ve gri pulları ifade eden kepek oluşumu saç derisiyle ilgili de olabilir. Eğer dip kısmın su görmesi zorlaşırsa oluşma ihtimali daha hızlıdır. Bundan dolayı kadınlarda çok daha büyük bir risk durumu vardır. Ölü deri hücrelerinde birikmesiyle birlikte oluşan kepekleri giderme adına hemen bu işlemlere başlayabilirsiniz.

Kepek Nasıl Geçer Yöntemleri

Bir bardak su içerisine bir yemek kaşığı kadar elma sirkesini ilave edin. Saçlarınızı masajla yedirdikten sonra bir saat kadar bekleyin. Haftada iki ya da üç kez uygulayacağınız elma sirkesi desteğiyle tüm kepekleri öldürebilirsiniz.

Yoğurtla Kepeklerden Kurtulma Formülü

Evet, yanlış duymadınız. Bir kase yoğurtla saçlarınızın dip kısmına işlem uygulayın. Buradaki püf nokta ise yoğurdu çok iyi bir şekilde çırpmanızdır. Ardından 15 dakika kadar saç diplerinizi yoğurtlu bir şekilde bekletin. Şampuan ile durulama yaparak etkisini hemen görebilirsiniz.

Karbonatla Kepek Geçir

Kullandığınız şampuanın içerisine bir yemek kaşığı karbonatı ekleyerek de yine kepek oluşumlarını azaltabilirsiniz. Bunun haricinde Hindistan Cevizi yağını da yine kepekleri giderme adına kullanmanız mümkündür. Mutlaka saç diplerinize iyi bir şekilde yedirmeniz ve bir süre beklemeniz faydalı olur. Ayrıca saçlarınızı günlük olarak yıkayarak temiz tutabilir, kepek oluşumlarını engelleyebilirsiniz. Hemen kepek nasıl geçer sorusuna vereceğiniz doğal işlemler bunlardır. Eğer aktarlardan alabilirseniz çam terebentin yağını da yine kullanarak iki saatlik beklemenin ardından durulama yapabilirsiniz. Bu yağın kepekler üzerindeki yüksek etkisinden yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir