Kefir Diyeti Nedir? Uygulaması Nasıl?

Bağışıklığın önem kazandığı son yıllarda probiyotik etkisinden ötürü kefir diyeti popüler olmaya başladı. Özellikle zinde bir vücut isteyenler için olmazsa olmaz bir üründür. Doğal bir besin olmasının yanı sıra sağlık noktasında da faydaları çoktur. Bununla birlikte zayıflamaya yardımcı ürünler listesinde de artık kendisini gösteriyor. Doğu medeniyeti ürünü olmasının yanı sıra yüzyıllardır kullanılagelen kefir, bağırsak sorunlarını en aza indiriyor. Ayrıca popüler içeceklerden olmasında sahip olduğu minerallerin etkisi de vardır. Peki, gerçekten kefir diyeti ile kilo verebilir misiniz?

Kefir İçerek Kilo Ver

İçeriğinde mayalar bulunurken bu durum, sindirim açısından önem taşır. Çünkü yağ yakma durumunu daha hızlı hale getirir. Sonrasında ise kişinin daha kolay kilo vermesini sağlar. Hızlı sindirme özelliği sağlaması da kefir içerek kilo verebilir misiniz sorusunun yanıtını olumlu yapar. Besinlerin daha hızlı kana karışmasını da mümkün hale getiren yine kefirdir. Bundan ötürü kabızlık engelleyici bir besin kaynağıdır. Olası kabızlık sorunlarında da hemen başvurmak yarar sağlar.

Faydaları Nelerdir?

Zayıflama sürecini hızlandırma adına kullanılabilir olan kefirle ilgili çok farklı bilgiler vardır. Stresi azaltması ve kronik yorgunluk durumlarını ortadan kaldırması için deneyebilirsiniz. Ayrıca bağırsakları çalıştıran en güçlü besin kaynaklarındandır. Kişinin daha sakin kalmasını da yine içerek sağlamak söz konusudur.

Kefir Diyeti Hakkında

Zengin protein kaynağı olması da doğru beslenmeyi kaçınılmaz hale getirir. Özellikle besin değerleri açısından baktığımızda kefir diyeti birçok unsuruyla öne çıkar. Bundan dolayı diyetisyenler programlarında düzenli bir şekilde kefiri ekler. Tam yağlı olup 1 su bardağı kefir 105 kaloridir. Sabah saatlerinde 2 su bardağı içerek güne tok bir şekilde başlayabilirsiniz. Ölçülü bir şekilde öğle ve akşam yemeklerini kendinize göre hazırlayabilirsiniz. Ayrıca akşam 19.00 sonrasında hiçbir şey tüketmeyerek günü noktalamalısınız. Gün içerisinde gazlı içecekleri içmek de yasak olurken protein tüketerek vücudunuzu besleyebilirsiniz.

Kefir Diyetli Yasaklı Listesi

Söz konusu kefir diyeti sayesinde 2 haftada minimum 5 kilo verebilirsiniz. Bunu yaparken karpuz, kavun ve muz gibi meyveler yasaktır. Ayrıca tarhana, mercimek ve ekmek ürünleri de yasaklı listesindeki yerini alır. Bunların dışında tatlı ve şeker almamak da önemlidir. Gazlı içecekler sakıncalı olurken patates ve bezelye diğerleridir.

Kefir Diyetinde Neler Var?

Her gün iki bardak kefir içerek güne başlarsınız. Ardından sebze yiyerek günü geçirirsiniz. Et, balık ya da tavuk kızartma yapabilir, bolca salata tüketebilirsiniz. Mutlaka düzenli su içmeye dikkat ederek şekersiz çay ve kahve alabilirsiniz. Pastane ürünleri yasaklı olurken yumurta, peynir, zeytin son derece önemlidir. Bilgi veren bu yazımızı okuduktan sonra uzman görüşü alarak hemen kefir diyetini uygulayabilir, detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir