Keemun Çayı Diyeti Nasıl Olur? Zayıflama Mucizesi

Son yıllarda zayıflama mucizesi olarak öne çıkan Keemun çayı diyeti nasıl olur? Son derece farklı bir lezzete sahip olan bu çay türü, hızlı bir şekilde kilo vermeyi beraberinde getiriyor. Yapılacak doğru kullanımla beraber sizlerde istemediğiniz kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Peki, Keemun çayı nedir?

Keemun Çayı Nedir?

19.yüzyıl sonlarından itibaren üretimi yapılan Keemun Çayı, Çin kökenlidir. Geleneksel Çin siyah çayı olarak da bilinen bu ürün, Avrupa’da kısa zamanda popüler hale geldi. Çekirdekli ve meyveli olup aromaya sahiptir. Yaprakları büyük olmakla beraber çiçek aromaları hissedilir derecede gelir. Ayrıca pek çok çeşitli vardır. Bununla beraber İngiliz çayları içerisinde de Keemun kullanımı yaygındır. İngiltere kraliçe çayı olarak da bilinen aslında Keemun Hoa Ya çayıdır. Peki, bu çay diyeti ile kilo verilmesi mümkün müdür?

Keemun Çayı Zayıflatır Mı?

Bazı bölgelerde şeker ve sütle kullanımı bulunmasına karşın sade olarak tüketilmesi çok daha yararlıdır. Yapılan çalışmalarla önemli oranda kilo kaybı sağladığı bir gerçektir. Hatta birçok ünlü ismin bu çay sayesinde kilo verdiği de bilinir. Burada önemli olan husus ise doğru tüketim bilgisidir. Bir fincan sıcak suya 1 tatlı kaşığı kadar ilave edilmesi yeterlidir. Sonrasında ise en az 5 dakika kadar beklemek gerekir. Bu sayede çayın aroması ve özellikleri suya geçer. Hemen içilmesi tesirini azaltır. Sabah ve akşam saatlerinde birer fincan tüketimi en ideal olanıdır. Ancak çok aşırı bir tüketim beraberinde sorunlar getirebilir. Faydasından çok zararını görmeme adına aynı gün içerisinde çok fazla sayıda içilmemelidir.

Keemun Çayı Uyarıları

Son derece faydalı olmasının ötesinde Keemun çayı diyeti ile kilo vermek hiç olmadığı kadar kolaydır. Aç karnına tüketilerek sindirimi kolaylaştırır ve hızlı bir metabolizma çalışma sürecine katkı yapar. Bu sayede kişinin toksinleri atması da zahmetsiz gerçekleşir. Ancak gün içerisinde faydasını gördükten sonra devamlı olarak içilmesi de yararlı olmayacaktır. Bununla beraber Sağlık Bakanlığı onayı bulunan ürünler alınmalıdır. Özellikle internet dünyasında Keemun çayı satışı yapan çok sayıda site vardır. Farklı özelliklere sahip bu çaylar için Keemun ifadesi kullanımı yaygındır. Ancak bunların güvenilir olması sorunludur. Bilhassa fiyatı son derece ucuz olması da şüphelenmesi adına yeterlidir. Bu tip satış yapan sitelerden uzak durulması da uzman görüşüdür.

Halihazırda zayıflama amacıyla kullanımı olsa da Keemun Çayı hiçbir şekilde ilaç olarak değerlendirilemez. Bundan ötürü bitkisel gıda takviyesine ilaç gözüyle bakmak da yanlış olacaktır. Kutu talimatlarına uygun olarak yetişkin kişiler tarafından kullanımı gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir