Kahve Falı Bakmak İster Misin?

Ben de kahve falı bakmak isterim diyorsanız sizlere gerekli tüm teknik bilgileri sunacağız. Çok eskiye dayanan bir kültür olmasının yanı sıra aynı zamanda keyifli sohbetlerin eğlencesidir. Bununla birlikte afiyetle içtiğimiz kahveler için ise birer araçtır aslında. Özellikle Türk toplumu için kahve falının rolü çok daha fazladır. 8.yüzyılda keşfedilmiş bir içecek olmasının yanında Yemen’den yayılan kahve artık farklı formlara sahip. Ancak pişirme tekniğiyle ayrılan Türk kahvesi çok daha başkadır. Kadınlar özelinde diyet durumlarında da yağ yakma adına çokça tüketimi olur.

Kahve Falı Teknikleri

İlk olarak çok güzel bir şekilde pişmesi gerekli olup telveyi doğrudan etkiler. Az telveli bir fincan içerisinde şekillerde çok sınırlı olur. Bununla birlikte ne çok sıvı ne de çok katı olmalıdır. Ayrıca hızlı bir şekilde ters çevirip kapatılır. Daha hızlı soğuması için ise bozuk para koyarak çabuk bir şekilde fala bakabilirsiniz.

Fincan Açma

Söz konusu fincan ile tabağın ayrılması zor ise buna padişah falı denir. Bunun anlamı ise kişinin istediğinin yakın zamanda gerçekleşecek olmasıdır. Aydınlık bir ortamda kahve falı bakmak çok daha uygundur. Öncelikli olarak ilk dakikalarda hiçbir şeyle ilgilenmeden fincana odaklanın. Burada ortaya çıkan şekillere göre anlamlar söz konusudur. Duygularla yorumlama yapmak için mutlaka kişinin kendisini vermesi gerekir.

Kahve Falı Bakmak Nasıl Olur?

Fincanın sapından tuttuktan sonra sağ kısımda bulunan şekiller iyi ve olumlu düşünceleri gösterir. Sol ise olumsuz yorumlanması gereken şekillerdir. Eğer çok telve bulunuyorsa kişinin içinin kara olduğunu anlatır. Stres ve endişelerin daha yoğun yaşadığını gösterir. Eğer fincan dibi temizse huzurlu bir kalbe işaret eder.

Fincan içerisinde bulunan şekillerin ağız kısmına yakınsa yani üstte duruyorsa yakın zamanda olacağına delildir. Ancak fincan dibindeki şekiller daha ileri tarihlerde olacaklarını anlatır.

Kimler Kahve Falı Bakar?

Daha ziyade kadınların kahve falı bakması uygun olur. Çünkü hem annelik duygusu hem de altıncı his etkisi daha fazladır. Bununla birlikte duygu yoğunluğu açısından da kadınların erkeklere göre üstünlüğü söz konusudur. Ayrıca tüm şekillere yorumlama adına da yine kadın hayal gücünden yardım almak daha iyi bir seçimdir. Ancak bununla birlikte kahve falı bakmak bir sözlük gibidir. Tüm şekiller aslında bazı anlamları ifade eder. Bunları bilerek yorumlar yapmakla tam anlamıyla bilme ihtimali ortaya çıkar. Aksi durumda ise sözler genel geçer kalır.

Kahve Falı Anlamları

 • Eğer kahve falında fil varsa kişi için yenilikler ve ilerleme anlamı taşır.
 • Deveye benzer şekillerin olması ise kısa zamanda maddi kazançları işaret eder.
 • Büyük ya da küçük tavşan şekli ise stresli ve sıkıntılı günlerin habercisidir.
 • Huzurlu bir hayata adım atmayı temsilen geyik bulunur.
 • Kahve falında olabilecek kaplumbağa şekliyle toparlanma sinyali ortaya çıkar.
 • Müjdeli haberin geleceğine dair ise horoz şekli temsildir.
 • Olumsuz haberlere işaret baykuştur.
 • Çift karakterli inanışı bulunan denizkızı ise kahve falı baktıran kişinin bir süre dikkatli ve tedbirli olmasını gerektirir.
 • Dileklerin gerçek olacağına işaret ise at şeklidir.
 • En fazla ortaya çıkan şekil olan göz ise kıskançlık temsilidir.
 • Zeytin, yüzük, bebek gibi unsurlar olumlu haberlerle şekil alır.

Kahve Falı Bakmanın Püf Noktaları

Mutlak surette kahvenin telvesi, kıvamını ve soğumuş olması ilk şartlardır. Ayrıca fincan içerisindeki görsellere bakarken saat yönünü takip etmelisiniz. Tüm şekiller için birden fazla bakış açısı geliştirmeniz de önem taşır. Bunun sonucunda iyi bir kahve falı bakarak yorumlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir