Kadınların Kurtuluş Mucizesi Maden Suyu

maden suyu sanabanabilgi

Halihazırda kadınlarda magnezyum eksikliği çok ciddi oranlara yükselirken maden suyu tüketimiyle bu sorunu aşmak mümkündür. Uzmanların söz konusu araştırmalarla ortaya çıkardığı çözüm yolu maden suyunun tüketimi çok önemli. Hücrelerin yetersiz magnezyum durumunda kemik bileşenlerinde eksiklikler ortaya çıkıyor. Bununla birlikte iltihap riski de yükselirken yine kalsiyum dengesi de şaşıyor. Ayrıca D vitamini düzeyinde azalma yaşanması da buna bağlı bir başka durum olarak göze çarpıyor. Söz konusu magnezyum ihtiyacıyla aslında kemik yapısında güçlenme oluyor. Aksi durumda ise kemik erimesi ve ciddi iskelet yapısındaki sorunlar baş gösteriyor. Bu sorunların büyük oranda kadınlarda ortaya çıkması ise aslında bir duruma işaret ediyor.

maden suyu sanabanabilgi

Maden Suyu Eksikliği Nedir?

Özellikle magnezyum çerçevesinde baktığımızda günlük alım miktarı erkeklerde 350 mg, kadınlarda ise 300 mg olmalıdır. Ancak söz konusu tüm verilerde ülke gerçekliği açığa çıkıyor. Yetişkin kadınlar için bu düzey 260 mg üstüne hiçbir zaman çıkmadı. Bunun sonucunda ise kemik hastalıkları çok daha yaygın bir şekilde kendisini gösteriyor. En hızlı bir şekilde bu açığı kapatma adına ilk yol maden suyu tüketimidir. Adeta sihirli bir ilaç olan maden suyunun düzenli alınmasıyla kemiklerde magnezyum desteği sağlanmış olur. 200 mililitre maden suyu şişesinde 63,5mg seviyesinde bir magnezyum vardır. Bu, oldukça zengin bir kazancı sağlarken kadınların günlük tüketimi daha fazla önem taşır.

Kadın Vücuduna Maden Suyunun Etkisi

Söz konusu kemik erime durumlarının ortadan kalkması ya da yaşanmaması için doğal bir yoldur. Elbette ki içerisinde sadece magnezyum yoktur. Birçok farklı besin değeriyle de vücudun ekstra mineral alımını sağlar. Bununla birlikte maden suyunun kullanımı çok farklı şekillerde de olabilir. Başta cilt olmak üzere çeşitli kullanım amaçları vardır. Ancak aylarca maden suyu içmemenin verdiği mineral kaybını telafi etmek o kadar da kolay değildir. Bundan ötürü düzenli aralıklarla hem kadın hem de erkeklerin içmesi gerekir. Ancak çok aşırı olması ise midenin kolay çalışmasını ve tembelleşmesini beraberinde getirir. Bunun olmasını da istemeden bilinçli bir tüketim önem taşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir