Kadınların En Sık Duyduğu Erkek Yalanları

İlişkilerde kadınların sıklıkla duyduğu erkek yalanları çok fazla değişkenlik göstermez. Özellikle kaçış planı olarak gördüğü yalan eğilimiyle hareket eder. Ancak kadınların birçoğu için bu yalanları yakalamak çok daha zor değildir. Eğer siz de ilişkinizde yalanlar olduğunu düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Çünkü erkeklere ait tüm yalan seçeneklerini ve klasikleşmiş yalan rüzgarlarını derledik.

Yakın Arkadaşım Yalanı

Özellikle söz konusu kıskançlık olduğunda erkeklerin yalan söyleme isteği artar. Bu durum aslında bir kaçış durumu olsa da bazen ise günü kurtarma adına gerçekleşir. Son yıllarda ise sosyal medya özelinde kıskançlık durumları olmaya başladı. Takip  ettiği bir kızı beğenmesi ya da mesaj göndermesi sorun olmayabilir. Ancak burada kadının yapacağı kıskançlıkların ardından yalanlar gelmeye başlar. En sık ise o benim çok yakın arkadaşım yalanıdır. Sevgilisi ya da eşine gereksiz kıskançlık yapıyorsun, suçlamasını da ihmal etmez. Ayrıca kavga sırasında üste çıkma amacı da vardır. Sonuç ise kadının şüphelenmesi ve çoğu zaman haklı çıkmasıyla noktalanır.

Film İzlemeye Bize Gelsene

Sevgili dönemlerinde erkek yalanları çok daha fazladır. Eğer programlar yaparak eve davet durumu oluşuyorsa burada film izleme ilk seçenektir. Hemen her erkek için sinema filmi seçimiyle beraber gece planları ilk amaçtır. Asıl amaç ise hiç şüphe yok ki film izlemekten ibaret değildir.

Sen Sadece Kafanda Kuruyorsun

Herhangi bir durumdan şüphelenmeye başlayan kadınlara hemen kafanda kurma lafı söylenir. Erkeklerin belki de en çaresiz durumlarından bir tanesidir. Çünkü bir ipucu olduğunu gösteren bu ihtimallerin sonucunda yakalanma riski vardır. Özellikle bir fotoğraf ya da mesaj sonrasında inkar moduna geçme taktiğidir. Ancak erkek yalanları arasında buna inanan kadın bulmak günümüzde çok zordur. Buna karşın aşk varsa her zaman için gören gözler kör olur.

Görmeyen Erkek Yalanları

Çoğu zaman bir tehlike ya da müsait olmama durumlarında erkeklerin görme kaybı oluşur. Telefon yanımda değildi ya da mesajlarını görmedim yalanını duymuşsunuzdur. Ayrıca telefon kapandı, şartı bitti gibi de mazeretler yaygındır. Bazı durumlarda olabilecek insani hususların dışında görmemişim ifadesi tam anlamıyla bir yalandır.

Sorun Gerçekten Benim

Ayrılık kararı alarak bunu ifade etmeye çalışan erkekler için en yaygın yalan soruna dairdir. Açıklama yaparken kendisinin hazır olmadığını söylemesi, problemlerinden bahsetmesi aslında bir korku habercisidir. Kaçış için sorunları üzerine alarak geçiştirme durumlarından faydalanır. İlişkiyi ileriye taşıması gereken durumlarda erkeklerin bu yalana başvurma ihtimali daha yüksektir. Söz konusu tüm yalanlar belli bir amaca hizmet ederken çoğu için kapsamlı bir durumdan bahsetmemiz ise mümkün değildir. Genellikle o anı kurtarma adına küçük planlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir