Kadınlara Özel Evde Fondöten Tarifi

evde fondöten tarifi

Devir tasarruf devri olduğu için kolayca evde fondöten hazırlayabilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız! Makyaj malzemelerinin fiyatının başını alıp gittiği günümüzde bütçenize katkı sunabilirsiniz. Ayrıca cilt lekelerini giderip güzelliğinizden taviz vermeme adına da en iyi seçim olur. Peki, evde kendi fondötenimizi nasıl yapıyoruz.

Evde Fondöten Tarifi Malzemeleri Neler?

2 yemek kaşığı kadar kakao tozu ve 1 yemek kaşığı betonit kil en önemli malzemelerdir. Bununla birlikte çeyrek su bardağı kadar mısır nişastasına ve yarım yemek kaşığı tarçına ihtiyacımız var. Ayrıca çay kaşığının çok azı Hindistan cevizi yağı da vardır Fondöten malzemelerinde. Son olarak 10 damla E vitamini ve 12 damla kadar lavanta esansiyel yağıyla hazırlamaya başlıyoruz.

Evde Fondöten Yapıyoruz

Büyükçe bir cam kase kullanımı gerekli olurken ilk malzememiz mısır unudur. Ekleme sonrasında tüm malzemeleri yavaşça ilave ederek karıştırma işlemi yapın. Sonrasında cilt tonunuza göre evde fondöten tarifi için ayarlamaları yapmalısınız. Rengin daha açık olması için ararot unu kullanabilirsiniz. Ancak daha koyu bir fondöten için ise kakao eklemesini bir miktar fazla yapabilirsiniz. Böylelikle kolay yoldan kullanıma hazır fondöten sahibi olmuş olursunuz. Son olarak cam bir kutu içerisinde saklamayı unutmayın. Böylelikle herhangi bir bozulma olmadan uzun bir zaman kullanabilirsiniz.

Fondöten Kullanımı Püf Noktaları

Sahip olduğunuz evde fondöten tarifi ile sahip olduğunuz ürünü kullanarak harika bir cilt görünümü sağlayabilirsiniz. Bunun için ise mutlak surette püf noktalarına hakim olmalısınız. İlk olarak neyle uygulayacağınızı seçmelisiniz. Burada makyaj fırçası ya da makyaj süngeri olabileceği gibi en önemli detay ise temiz olmalarıdır. Yalnızca fondöten sürmek için kullanacağınız bir makyaj fırçasına sahip olmanızı öneririz. Ayrıca bu sayede akne oluşumlarını da ortadan kalkar. Çoğunlukla kadınların nereden geliyor bu, dediği sivilcelerde büyük oranda engellenir.

Fondöten Sürme

Öncelikli olarak nemlendirici işlemleri olmadan fondöten sürmenizi tavsiye etmiyoruz. Çok kalın bir tabakadan fondöten sürmek hem zor hem de çok yanlıştır. Mutlaka ince bir şekilde sürme işlemini uygulamalısınız. Bir maske havasına sahip olmaması büyük önem taşır. Bunlarla birlikte sürme işleminde kıl yönü de bilinmesi gereken bir başka püf noktadır. İki kaş arasında fondöten sürerken yukarı uygulama gerekir. Alın ve yanaklardaki uygulamalarda ise aşağıya doğru sürme daha doğrudur. Bu sayede yaşlı bir görünüme sahip olmanızı engelleyebilirsiniz. Çok daha sorunsuz olması adına benek benek sürme işlemini de deneyebilirsiniz. Bu sayede tüm yüz bölgesinde fondöten bulunur ve sadece fırçayla dağıtımı kalır.

Fazla Fondöten Nasıl Alınır?

Eğer işlem sırasında yüzünüzde çok fazla fondöten olduğunu hissediyorsanız telaş yapmanıza gerek yok. Kolayca hafif nemli bir süngerle fazlalığı alabilirsiniz. Ayrıca tampon hareketlerle yeniden yedirme işlemi sağlayabilirsiniz. Sonrasında uygulamaya devam edebilirsiniz. Ancak son olarak belirtmemiz gerekir ki göz çevresine uygulamanız bazı riskleri beraberinde getirir. Göz altı ve göz kapaklarının çevresinde kapatıcı daha doğru seçim olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir