Kadınlara Özel Doğal Tonik Tarifi

doğal tonik

Çok daha doğal tonik tarifi ile cildinizi güzelleştirmeye hazır mısınız? Kimyasalların giderek daha fazla rol oynadığı kozmetik dünyasındaki ürünlerin haricinde de kullanılabilecekleriniz bulunuyor. Halihazırda yeşil karışım olarak da adlandırabileceğimiz bu tarifte harika bir deneyim yaşayacaksınız. Özellikle yağlı cilde sahipseniz mutlaka düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Burada bahsettiğimiz doğal ürünler ise kekik ve nanedir.

Halihazırda sindirimi kolaylaştırıcı etkisiyle bilinen kekik ile güzelliğinizi çok daha ileri bir boyuta taşıyabilirsiniz. Genellikle adet düzenleyici olarak da kadınların göz bebeği durumundaki kekikle yağlı ciltlere son veriyoruz. Hafif bir demleme işlemiyle tonik olarak kullanılabilir olurken hemen malzemelere geçiyoruz.

Doğal Tonik Malzemeleri

Taze ya da kuru bir tutam kekik ve nanenin yanı sıra yarım limon doğal tonik için gerekli malzemeleridir. Yaklaşık yarım litre kadar kaynamış suyun içerisinde malzemeler hazır hale gelir. Öncelikli olarak kaynar suya yarım limon sıkarak hazırlamaya başlayın. Sonrasında kekik ya da nane ilavesini yapın. Ardından beş dakika minimum demleme süresi vardır. Bununla birlikte artık cam bir kaba alma vakti gelir. Mutlaka ürün bitene kadar hem cam kap içerisinde hem de buzdolabında saklamanız gerekir. Böylelikle ilk günkü gibi tazeliğini korurken doğal tonik etkisini de hiçbir şekilde kaybetmeyecektir. Ancak olası bir dışarıda durma ya da güneş ışığı alma durumlarında etkisi çok az olur.

Doğal Tonik Kullanımı

Kekik, limon ve su üçlüsüyle hazırladığımız kadınlara özel doğal tonik tarifi aslında yağlı ciltler için harika bir yoldur. Mutlaka her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği özelliktedir. Bununla birlikte nemlendirici öncesinde doğal toniğin kullanımı söz konusudur. Gün içerisinde kullanımına baktığımızda sabah ve akşam saatlerinde birer kez cilt temizliği yapılması yeterli olur. Ayrıca cam kap içerisindeki doğal tonikten pamuk yardımıyla sürme işlemi de yapabilirsiniz. Sonrasında nemlendirici ve makyaj aşamalarına geçebilirsiniz. Özellikle internet ortamında aldığınız tonik içeriklerine de mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz. Cildinizi çok daha hızlı yıpratan ürünlerden uzak durmanız her anlamda daha iyi olur.

Yağlı Ciltlere Faydaları Nelerdir?

Cilt yüzeyindeki gözenekleri dahi kapatan yağlanma durumlarında son derece etkilidir doğal tonik kullanımı. Buna ek olarak hiçbir ekstra madde içermemesi de bozulma olma ihtimalini azaltır. Güven içerisinde deneyebilir, kullanım sonrasındaki etkilerini de yorum olarak yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir