Kadınlara Değil Erkeklere Makyaj Önerileri!

erkeklere makyaj önerileri

Geçmişten günümüze erkeklere makyaj önerileri artık alışılmışın dışına çıkmaya başladı. Sadece kadınlara özel olduğuna dair inanış giderek azalıyor. Söz konusu güzellik kavramı cinsiyetle ilgili olmadığı gibi her insanın ilgisini çekiyor. Bununla birlikte daha çekici olabilmek adına erkeklerinde makyaj yapmasında bir sakınca bulunmuyor. Artık tabuları yıkma dönemi diyoruz ve erkek okuyucularımız için makyaj önerilerimizi sıralıyoruz.

Erkeklere Makyaj Koleksiyonları

Daha parlak ve ilgi çekici ciltler için çeşitli ürünler olmakla beraber ilk kez 2003 yılında çıkış yaptı. Jean Paul Gaultier imzalı özel bir makyaj koleksiyonuyla erkeklere hitap etti kozmetik dünyası. Modaya yön vermek sadece kadın ürünleriyle olamazdı elbette. Her ne kadar 20 yıllık bir süre geçmiş olmasına karşın ilgi yeterli düzeydi görülmedi. Buna karşın yine de 2018 senesinde Chanel, harika bir işe imza atarak erkeklere özel alt markasını çıkardığını duyurdu. Kaş kalemi ve fondöten çokça talep görürken şimdi siz erkekleri çok daha iyi hale getirecek koleksiyonlar bulunuyor. 30 yaş altına hitap eden bu koleksiyonlarla beraber erkeklere makyaj önerileri vermeye başlıyoruz.

Erkeklere Makyaj Önerileri Neler?

Daha bakımlı olmak her erkek için gerekli olurken çeşitli makyaj ürünleri kullanılabilir. Yorgunluk gibi durumlardan ötürü gözaltı morlukları çok sık olur. Bunun için ise concealer kullanımı en iyi çözümdür. Ayrıca ten renk uyumuna göre seçim yapmanız gerektiğini asla unutmayın. Bu sayede mor halkaları gizlemiş olursunuz ve daha sağlıklı bir görünüm kazanırsınız. Günümüzde her ten için renk ayrımı vardır.

Erkek Dudaklarına Kalıcı Çözüm

Söz konusu dudaklar için ise erkeklere makyaj önerileri var. Doğal renk olması gereken dudak balmları kullanabilirsiniz. Burada önemli olan ise mutlaka SPF özellikte olmasıdır. Yani güneş koruma özelliğine sahip olması çok daha iyi bir seçim haline getirir. Halihazırda kadınlara çok daha geniş bir yelpazede ürünler verilse de erkekler için de markalar var. Buna yönelik çalışmaların artacağı da gelen haberler arasında.

Erkek Fondöten Kullanımı

Fondöten seçimlerinde ise cilt tonlarına yakın olmasına dikkat etmelisiniz. Çok abartılı bir renk değişimi olmaması güzel görünüm sunar. Bununla birlikte parlaklığı sağlama adına saçlarda da oynama yapabilirsiniz. Özellikle duş alırken kullanacağınız doğal bitkisel yağlarla harika bir şıklığı taşıyabilirsiniz. Ayrıca yine yüz maskeleri yaparak da yaşlanmayı geciktirebileceğinizi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir