Kadınlar Dikkat! Saçları Besleyen Bitkisel Yağlar

Şampuan seçimi veya bakım kürlerinin kullanımı kadar önemli olan saçları besleyen bitkisel yağlar listesini sizler için hazırladık. Daha güçlü ve etkileyici saçlar için mutlaka bu bitkisel yağları kullanmak gerekir. Hem parlak hem de canlı olması için ise yapılacakların sınırı yok. Doğru tekniklerin doğru saç modellerine uygulanmasıyla harika görünümler elde etmek mümkün olur. Sizlerde çok daha güçlü köklere sahip kusursuz saçlara sahip olmak istiyorsanız listemize göz atabilirsiniz.

Zeytinyağı Kullanımıyla Parlak Saçlar

A ve E vitaminleri açısından zengin olan zeytinyağı saçları besleyen bitkisel yağlar sıralamasında listenin başında geliyor. Halihazırda çokça bilinen parlaklık sağlayıcı özelliği, kusursuz görünüm getiriyor. Bununla birlikte kepekleri önleme noktasında da yine kullanımı var. Ayrıca saç diplerinin güçlendirilmesi için de önerilen zeytinyağının kullanımı da basittir. Banyo yaparken birkaç damla ile yavaşça sürülmesi ve 5-10 dakika kadar yedirilme sonucunda beklemek yeterlidir.

Kepeklere Karşı Sarımsak Yağı

Ciddi anlamda kepek problemi varsa sarımsak yağı öne çıkar. Özellikle kuruma ve kaşıntı sorunlarının giderilmesi adına da kullanımı yaygındır. Saç kırılmaları oluyorsa çözümü yine sarımsak yağında saklıdır. Tüm bu problemleri birkaç hafta içerisinde gidermek mümkündür. Ayrıca sağlıklı bir saç uzamasını da beraberinde getirir. Sağlık açısından bakıldığında da diğerlerine kıyasla önemli bir faktör olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Besleyici Çörek Otu Yağı

Doğru ve hızlı uzama adına kullanılan çörek otu yağıyla saç dökülmeleri engellenir. En büyük sorunlardan olan hızlı saç dökülmelerine en etkili çözüm yollarının başında gelir. Ayrıca saç köklerinin onarılması süreçlerinde de çörek otunun tesiri fazladır. Haftalık olarak kullanımıyla saçların beyazlamasını da yine önler.

Kaşıntı Sorunlarında Biberiye Yağı

Saç diplerinin giderek besinsiz ve havasız kalmasıyla kaşıntılar başlar. İnsanı gün içerisinde rahatsız eden bu kaşıntıları gidermenin en kolay yolu ise biberiye yağıdır. Banyo sırasında üç ile dört damla kullanımıyla önleyici etkisini görmek mümkündür. Ayrıca kesim sonrasındaki hızlı uzamanın olması da yine bu yağla sağlanır.

Canlılık Getiren Isırgan Otu Yağı

Çok zengin minerallere sahip olan ısırgan otu yağı ile dolgun saçlara sahip olmak söz konusudur. Canlılık getiren bu yağın kullanımı düzenli yapılır. Ardından besleyici özelliğiyle saçlardaki ölü hücreler canlanır. Şık davetlerde ya da buluşmalarda dikkat çekmek isteyenler için saçları besleyen bitkisel yağlar arasında öne çıkar.

Parlak Görünüm İçin Tatlı Badem Yağı

Biberiye yağının etkilerini bünyesinde barındıran tatlı badem yağı, parlaklık isteyenlere yardımcıdır. Bununla beraber güçlendirici etkisi de var olurken ısırgan otu yağı ile seçim yapılarak kullanılır. Kullanım sırasında saç diplerine nüfuz ettirilmesi de etkisini yükseltir. Sonrasında canlılık verirken kırılma olayları da yaşanmaz.

Dökülmelere Karşı Saçları Besleyen Bitkisel Yağlar

Saç kırıklıkları çoğu zaman önü alınmaz bir noktaya ulaşır. Hemen her kadının korkulu rüyası olan kırık saçlar için bir onarım unsurudur. Daha nemli bir hale getirdiği saçların beslenmesini de mümkün kılan Hint yağı ile bu sorunlar geride kalır. Dökülmelere karşı en etkili bitkisel ürünlerden olan Hint yağı çokça tercih edilir. Bununla beraber hem kepek sorunlarını gideren hem de saçları gürleştiren susam yağı kullanımı da vardır. Güneş kaynaklı zararları giderme açısından da en iyisi susam yağıdır. Bunların dışında kayısı çekirdeği yağı ile de saçların yenilenmesi söz konusudur. Daha yumuşak saçlar elde etmek isteyenlere bu bitkisel yağı tavsiyedir. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ile de saç kuruluğu en az seviyeye iner. Daha nemli ve parlak saçları sağlayan Hindistan cevizi yağı kullanımı ise az olmalıdır. Diğer saçları besleyen bitkisel yağlar ile kıyaslandığında etkisi yüksektir. Bundan dolayı olumsuz geri dönüşler olmaması adına daha sınırlı kullanımı önerilir.

One Reply to “Kadınlar Dikkat! Saçları Besleyen Bitkisel Yağlar”

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir