İsveç Diyeti Nedir? 2 Haftada 20 Kilo

13 gün sürmesiyle birlikte 20 kiloya kadar zayıflama imkanı sunan İsveç diyeti hakkında her şeyi sizler için derledik. Söz konusu diyetin en önemli püf noktası ise hızlı olmasının yanı sıra sağlıklıdır. Ayrıca verdiğiniz kilolarınızı da asla almamanızı mümkün kılar. Bu sayede diyetlerden sonra gerçekleşen kabus durumlarını yaşamazsınız. En büyük korkulu rüya olan hemen geri aldım, sözünü asla etmeyeceksiniz. Vakit kaybetmeden İsveç diyeti kurallarına geçelim.

İsveç Diyeti Kuralları

  • Maksimum 13 gün boyunca bu şekilde diyet yapmaya devam etmelisiniz.
  • Günde minimum 2 litre su tüketmelisiniz.
  • Diyeti en erken altıncı gün bırakabilirsiniz.
  • Diyeti bir sonraki sefer yapmak isteyenler üç ay beklemelidir.
  • Kahve, çay ve gazlı içecek tüketimlerine dikkat etmelisiniz.
  • Türk kahvesi içmek kesinlikle yasaktır.

İsveç Diyeti Kahvaltısı

Sabah saatlerinde 1 fincan kahveyle güne başlayın. Ancak fazla kafein bulunan Türk kahvesi değildir. Hazır kahveler tüketerek kalori hesabınızı yapmalısınız. Bununla birlikte ilk iki gün sade kahve vardır. Ardından kızarmış ekmek ve rendelenmiş havuçlu limon tüketebilirsiniz. Bunun dışında çok geniş kapsamlı bir kahvaltı yoktur.

 

Öğle Yemeği Seçenekleri

Haşlanmış yumurta, domates ve haşlanmış ıspanak üçlüsü çoğunlukla öğle yemekleri için uygundur. Bazı günler haşlanmış balık ve limon ikilisini de tercih edebilirsiniz.

Akşam Yemeği Menüsü

200 gram ölçüye sahip biftek, balık, derisi alınmış tavuk üçlüsünden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Dönüşümlü olarak salatayla birlikte bunu yiyerek günü noktalarsınız. Son derece sert kurallara sahip olan İsveç diyeti 20 kilo vermenizi sağlar. Buna karşın yine de iki haftayı geçmemeye dikkat etmelisiniz. Çok uzun süreli yapılması mümkün olan bir diyet yolu değildir. Ayrıca kendinizi kötü ve sağlıksız hissederseniz mutlaka ara vermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir