İnstagram Reels Video İle Para Kazanma

Halihazırda en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında zirveye yerleşen instagram reels video ile de öne çıkıyor. Hikaye ya da gönderi paylaşma özelliklerinden sonra gelen reels videoların etkileyici özellikleri var. Çok daha kısa zamanda popüler olması ise dikkat çekici yapısıyla ilgili. Bununla birlikte sizlerde hemen reels videoları çekerek takipçi kazanmaya başlayabilirsiniz. Hem hatıralarınızı genişletebilir hem de bu yolda ilerleyebilirsiniz. Özellikle video kurgulamaktan keyif alıyorsanız mutlaka çok daha güzel işler çıkarabilirsiniz. Peki, instagram reels videoları teknikleri nelerdir?

İnstagram Reels Video Yapma

Çeşitli uygulamalar üzerinden reels için uygun video ve sesleri indirebilirsiniz. Görsel arşiv açısından çok geniş sitelerde bulunur. Bununla birlikte instagram hesabınız olmalı ve giriş yaparak reels için hazırlıklara başlamalısınız.

 • Galeri, mikrofon ve kamera erişimlerine izin vererek onlara ulaşmasını sağlayın.
 • Ana sayfayı sola kaydırma işlemiyle reels bölümünü seçerek oluşturun.
 • Ses ve efekt seçimleri yaparak ilerleyin.
 • Yerleşim, zamanlayıcı ve hız ayarlarını da düzenleyebilirsiniz.
 • Ekranı yukarı kaydırma işlemiyle galerinizden arzu ettiğiniz görselleri ekleyin.

Bu adımları takip ederek instagram reels videolarını hazırlayabilir, binlerce kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Peki, instagram reels video özelinde detaylar nelerdir?

Reels Video Teknik Detayları

Şüphesiz ki en iyi halde paylaşımlar yapmak istiyoruz. Bunun için her anlamda kusursuz olmanın yollarını ararken ilk video ile dikkat çekmek de bir diğer amacımız. Ancak hemen keşfete düşmeyi bekliyorsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Çünkü oldukça uzun bir maraton olan reels video ile para kazanma için bir süre devam etmelisiniz. Bununla birlikte haftalık ya da aylık değişen akımlara göre videolar oluşturmalısınız. Mutlaka trend videoları takip ederek kendinize özgü kurgular yapmalısınız. Bunun haricindeki detayları sana bana bilgi isteyenler için sıralayalım.

 • Trend akımlara göre özgün ve anlamlı videolar oluşturun.
 • Nesne çekimleri özelliklerinden yararlanmaya çalışın.
 • Çoğunlukla trend olan müzikleri kullanarak ilgi çekmeye çalışın.
 • Reels video açıklaması her zaman kısa, sade ve net bilgi içermeli.
 • Reels video paylaşımlarında ilgili tüm anahtar kelimeleri hashtag olarak kullanmalısınız.
 • Konuyla içerik arasında uyum olmalıdır.

İnstagram Reels Videolar Kazandırır Mı?

Halihazırda 500 takipçiyi geçmeniz durumunda Postbee uygulaması üzerinden başvurular yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bunun haricinde yine ürün tanıtım ve reklamları da alabilirsiniz. Çünkü artık instagram büyük oranda reels videolar üzerinden şekil almaya başladı. Gönderi atmak yerine instagram reels video çekerek reklamlar yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir