İlk Buluşma Taktikleri Neler? Sakın Yapmayın

Kaliteli bir ilişki yaşamak adına ilk buluşma taktikleri çoğu zaman tahminlerin ötesinde yarar sağlar. Yapılan araştırmalarda da görüldüğü gibi ilk izlenim son derece önemlidir. Hayatın her alanındaki durumlar için geçerli olan bu durumdan dolayı mutlaka iyi bir izlenim verilmesi amaçlanır. Aşk hayatının başlayıp başlamayacağının belirlendiği ilk buluşmalar ise çoğu zaman fiyasko ile sonuçlanır. İki tarafın son derece stresli olduğu saatler içerisinde geçen bu ilk buluşma, dönüm noktasıdır. Ancak bunun farkına varmak hiç de kolay değildir. Bundan ötürü bir anda yapılacak yanlış bir hareket ya da söylenmemesi gereken sözler yıkıcı etkiye sahiptir.

Başlamadan biten ilişkilerin büyük bir bölümü de ilk buluşma sonrasında yaşanır. Ayrıca her ne kadar kişi istemeden de yapmış olsa iş işten geçmiştir. Bu tür kazaların olmaması adına ilk buluşma taktikleri nelerdir? Asla yapmamanız gerekenleri sizler için derledik.

Kötü Davranışlardan Uzak Durmak

Bir restoran, kafe ya da eğlence mekanlarında gerçekleşen ilk buluşma taktikleri için davranışlar belirleyicidir. Kişi, birlikte olacağı insanı seçerken birçok hususa bakar. Günümüzde ise bunların başında davranış modelleri gelir. Sadece kendisine değil, diğer insanlara olan yaklaşımı da kişinin tercihinde rol oynar. Bundan dolayı diğer insanlara davranışlar her zaman iyi ve olumlu olmalıdır. Garson ya da çalışanlara güzel sözlerle hitap etmek gerekir. Farklı insanlardan bahsederken de gayet iyi yönden konuşulması da ilk izlenim açısından önemlidir.

İnsanlarla iletişim sorunu yaşayan ya da agresif bir davranış şekline sahip kişilerin itici geleceği açıktır. Nazik ve bir o kadar da saygılı olmak ilk buluşmanın başarılı geçmesinde şarttır.

Telefonu Elinden Bırak

En çok yapılan hataların başında sürekli olarak telefonla meşgul olma gelir. Karşıdaki insana yapılabilecek belki de en büyük saygısızlık da bu olur. Çok önemli bir mesele olsa bile telefondan uzak durun. Hiçbir şekilde mesaj gelmesi, çalması bile önemli olmasın. Bu sayede doğrudan kişinin kendisiyle temas eder, diyaloğu çok daha sağlam hale getirirsiniz.

Ben Ben Demeyin

Yapılan en büyük bir başka yanlış ise kişinin devamlı kendisini anlatmaya istekli olmasıdır. Her konu açıldığında kendisini ifade etmesi, hayatından bahsetmesi de son derece yanlıştır. İş hayatı ya da sosyal çevreye dair atıflar yapılması da karşı tarafı rahatsız eder. Bunun yerine farklı konu başlıkları açarak nasıl düşüncelere sahip olduğunuzu belli etmelisiniz. Burada ilk buluşma taktikleri bağlamında bir diğer önemli husus ise şikayetçi konuşmadır. Devamlı hayatından şikayet etmek, durumlara karşı isyankar bakış açısı olduğunu belli etmek de hatadır. Mutsuzluk ve huzursuzluk yaratacak cümlelerden kaçınmak gerekir. Ayrıca karşı tarafın konuşması için daha fazla süre vermek de centilmenlik örneğidir. Daha basit olan diyet, sağlık, film konularından bahsetmek yararlı olur.

 Tavsiyeler Vermekten Vazgeçin

Her iki tarafın sıklıkla yaptığı hatalardan olan tavsiyeler sunmak da son derece yanlış bir seçimdir. Öğütlerin hiçbir anlamı olmayacağı gibi kişinin yeni tanıştığı birisinden böyle şeyler duyması da saçma olur. Çok daha güzel bir ortamın olması için çaba sarf edin. Can sıkıcı ya da incitici hayat hikayeleri kadar yaşama dair tavsiyelerde kişiyi uzaklaştırır.

Eski Defterleri Açmayın

Sizinle çok daha iyi vakit geçirmek için gelen kişinin farkında olun. Karşı tarafı önemsediğinizi hissettirmek son derece gereklidir. Bununla birlikte yapılan bir diğer hata da eski ilişkilerden bahsetmektir. Ayrılık şekilleri ya da nedenleri ne olursa olsun eski sevgililerinizle yaşanmışlıkları bir kenara bırakın. Böylelikle daha sağlıklı bir iletişime başlamış olursunuz. Ayrıca ilk buluşma taktikleri üzerine çalışarak gitmek de daha iyi bir performans sağlar. Bunun için bilinçli olmak ve hazırlıklar yapmak da kişinin ne kadar önemsediğini gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir