İlk Buluşma Adresi Neresi Olmalı?

Hepimiz için ilk buluşma adresi son derece önemli olmakla beraber çoğu zaman hatalı seçimler yaparız. Bir kişiyi tanımanın ne kadar zor ve zahmetli olduğunu herkes bilir. Ayrıca emek isteyen bir durumdur şüphesiz. Bununla birlikte ilk intiba son derece önemlidir. Bunun için mutlaka doğru bir yerde buluşmanız gerekir. Peki, buna en uygun adresler hangileri?

Romantik Akşam Yemeği

Daha düzenli ve son derece şık olması adına akşam yemeğinde restoranlar seçebilirsiniz. Özellikle mum ışığında kendinizi daha hazır hale getirirsiniz. Yemek seçimlerine göre de karakter analizi yapabilir, fikir edinebilirsiniz. Ancak tüm bunlara karşın olumsuz tarafları da vardır. Yemeği beğenmeme ya da yerken zorlanma durumları stres yaratabilir. Ayrıca imajınızı zedeleyici durumları da ortaya çıkarabilir. Bunun için bilhassa spagetti ya da hamburger gibi zorlayıcı ürünler yemenizi tavsiye etmeyiz. Mekanın son derece kötü olması veya sohbet için uygun olmaması da diğer risklerdir.

İlk Buluşma Adresi Kahve Mekanları

Öğle ya da akşam üstü saatlerinde ilk buluşma adresi kahve mekanları olabilir. Bununla birlikte sarhoş olma riskini tamamen ortadan kaldırırsınız. Ayrıca daha ekonomik bir bütçe yeterli olur. Daha romantik ve sade bir buluşmayı geçirebilirsiniz. Bu ise başarılı geçme ihtimalini bir hayli yükseltir. Ancak yine de bazı olumsuz hususları vardır. Bir romantik akşam yemeğiyle kıyasladığımızda en büyük dezavantajı süresidir. Maksimum 30 dakikalık bir sürede ilk buluşmanız noktalanır. Büyük şehirlerde kahve mekanlarında yer bulma sorunu da şüphesiz bir problemdir. Bunu çözmek adına da iyi seçimler yapmalısınız. Aksi halde çok aşırı yoğun mekanlarda rahatsız bir ortamda derinlemesine sohbet edebilmeniz pek mümkün olmaz.

İlk Buluşmada Bar Seçimi

Gece saatlerinde ilk buluşma mekanı olarak bar seçimi yapabilirsiniz. Özellikle alkol ile arası iyiyse herkes bundan memnuniyet duyar. Bununla birlikte alkol etkisiyle üzerinizdeki stresi azaltırsınız. Daha rahat konuşma yapabilir, kendinizi ifade edersiniz. Samimiyet kurma noktasında da bar mekanları daha idealdir. Buna karşın fazla tüketim halinde istenmeyen durumların yaşanması da söz konusudur. Alkolik imaj çizme ihtimalini göz önüne almalısınız. Sonrasında bir şey hatırlamayacak olmanın verdiği özgüvenle saçma sapan işlere kalkışabilirsiniz. Eğer alkol aldıktan sonra kendinize güvenmiyorsanız kesinlikle uzak duracağınız bir ilk buluşma adresi olur.

İlk Buluşma Adresinde Sinema

Karanlık ve sessiz bir ortama ihtiyaç duyuyorsanız sinemalar harika bir seçimdir. Heyecanınızı atmanızı ve daha iyi hissetmenizi sağlar. Ayrıca romantik film seçimiyle duyguları da kontrol edebilirsiniz. Aşkın başlaması adına daha kolay bir yoldur. Bununla birlikte el ele tutuşma ihtimali de daha kolaydır. Güzel bir film izleme adına da ilk buluşma adresi sinemalar olur. Ancak burada da bazı eksiler vardır. Bunların başında hiç tanımadığınız insanla sinemaya gitmenin dezavantajlarını yaşarsınız. Çünkü yan yana oturmak ve sohbet etmeden vakit geçirmek çok da kolay değildir. Öncesinde tanışmış olmanın getireceği rahatlığa sahip olmazsınız. Bunun için özellikle tedirginlik ve belirsizlik varsa sinemayı önermiyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir