İlişkilerde Yalan Rüzgarları

yalan rüzgarları

Aşk ilişkilerinde dürüstlük belki de en önemli husus olurken yalan rüzgarları çok sarsıcıdır. Hem erkek hem de kadınların başvurduğu yalanlarla şüpheler artar. Sonrasında ilişkiler zayıflar ve ayrılıklar yaşanır. Ruhun bedenden çıkması gibi güvenin bitmesiyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmaz. Bununla birlikte en çok söylenen yalanları sizler için derledik. Söz konusu araştırmaya göre ilişkilerde en fazla hangi tür yalanlar öne çıkıyor? Peki, siz ilişkilerinizde hangi yalanları söylediniz?

Senden Başka Kimse Yok

Özellikle kıskançlık duygusu kabarmış kadınlara karşı bu sözün söylenmesi olasıdır. Aklımda ve kalbimde sadece sen varsın gibi etkileyici sözlerin ana kaynağıdır. Bununla birlikte amaç ise tam anlamıyla şüpheleri yıkmaktır. Olası bir takip ya da endişe durumlarını ortadan kaldırmaktır. Ancak çoğunlukla erkeğin söylediği bu yalan türünde inandırıcı olmak kolay değildir. Çünkü kadının bir kez başlayan şüphesi her geçen gün çok daha ileri boyutlara geçer. Sonrasında ise ilk hatasında erkeğini yakalar.

Sana Karşı Dürüst Oldum

Ben zaten asla yalan söylemem ki diye başlayan cümleler büyük bir sorunu işaret eder. Halihazırda kulağa hoş gelse de yine de şüphelendiğiniz durumları gözden geçirebilirsiniz. Erkeğin dürüstlük üzerine ifadeleri çoğu zaman endişe yaratır. Bunun ana kaynağı ise insan psikolojisiyle ilgilidir. Çünkü kişinin savunması genelde açığı olduğu yerden yapmasıyla ortaya çıkar. Dürüst davranmadığı için kişinin her fırsatta dürüstlük kelimesinin altını çizeceğini unutmayın. Bu sözün arkasına sığınma da insana ait bir durumdur.

Kadınların Yalan Rüzgarları

Birçok farklı amaç doğrultusunda kadınların söylediği yalan rüzgarları vardır. Dil konusuna baktığımızda kadının ifade ettikleriyle istedikleri arasında farklar bulunur. Bundan dolayı erkeğin anlaması çok basit olmaz. Sonrasında gelen iletişim sorunu ise ilişkilerin zayıflamasına neden olur. Böyle bir durumun ortaya çıkmaması için kadının ne söylediğine değil, ne ifade etmek istediğine bakmak gerekir.

Çoğunlukla “ben söyledikten sonra yapman bir şey ifade etmiyor” sözü kadınların ana temasıdır. Ancak burada yine de erkeklerden beklenti vardır. Ayrıca kadınların ilgisiz olduğunu gösterme çabaları da belli başlı yalanları getirir. Aslında sadece bir şeyleri saklamak için söylemez yalan. Bunun dışında beklentilerini gösterme adına da söyler. Kırıldığını ifade etme özelinde de yine kadınlardan yalan rüzgarları gelir. Bunu anlayabilmek için davranışları da takip etmek şarttır. Bir kıskanma durumunda bile kadının sorun yok demesini altında çok daha fazlası vardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir