İlişkilerde Ayrılık Öncesi Sorular Neler Olmalı?

ayrılık öncesi sorular

Elbette ki ilişkiye veda etmek için başlamaz hiçbir kimse ama ayrılık öncesi sorular nasıl bir veda olması gerektiğini ortaya koyar. Gerçekten ilişkiyi noktalamak isteyip istemediğimi bilmiyorum diyorsanız bu yazı, tam size göre. Çünkü ayrılıklar tahmin ettiğinizden çok daha güçtür. Sonrasında kişinin boşluğa merhaba deme ihtimali vardır. Ayrıca değer verdiğiniz ve sizi mutlu eden bir kişiden ayrılmak başlı başına bir şok etkisidir. Bununla birlikte ilişkileri bitirmek ise bazen tek seçenek haline gelir. Her şeyin kötüye doğru ilerlediği bir zaman diliminde boş yere çaba anlamsızlaşır. Ardından ise artık bitsin, hissi gelir. Peki, ayrılık kararı vermeden önce kendinize hangi soruları sormalısınız.

Sıkıcı Hale Geldik Mi?

İlişkinin monoton ve sıkıcı bir hal alması başlı başına büyük bir problemdir. Bundan dolayı ayrılık öncesi sorular içerisinde önemli bir yer tutar. Eskisi gibi konuşup sohbet edemediğiniz bir kişiye dönüşmüş kişiyle gelecek hayali kuramazsınız. Ayrıca sıkıcı giden durumları tek başınıza değiştirmeniz de oldukça zordur. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken ise mutlu olduğunuz anları düşünmektir. İlişkinin başı veya ortasında neler sizi mutlu ediyordu? Nelere gülüp sevinip eğleniyordunuz? Bunları düşünerek kıyaslama yapabilirsiniz. Tekrardan o şekilde yaşayabilmek mümkün mü? Bunun kararını sadece siz verebilirsiniz. Hemen yeni etkinlik planları yapabilir, gezi ve seyahatlere çıkabilirsiniz. Ancak burada iki kişinin neler isteyeceği önem taşır.

Sevgilim Beni Etkiliyor Mu?

Halihazırda ayrılık öncesi sorular için sevgiliniz-partnerinizle ilgili sizi etkileyen durumları gözden geçirmeniz gerekir. İlk tanışma evresinden bugüne dek baktığınızda neden bu kişiden etkilendim sorusuna yanıt verin. Sonrasında nitelikleri sıralayın ve değişiklik olup olmadığını anlamaya çalışın. Eğer sevgiliniz çok büyük bir değişime sahip olmuşsa ayrılık kararını çok daha kolay alabilirsiniz.

Aynı Önceliklere Sahip Miyiz?

İki kişinin birlikte hayata devam etmesinin öncelikli yanı uyumdur. Mutlaka benzer şeyleri sevmeleri, aynı yaşam tarzlarıyla düşüncelere sahip olması da yardımcıdır. Bunun için önceliklerin aynı olup olmadığı da ayrılık öncesi sorular listesinde vardır. Hayata bakışı farklı ya da öncelikleriniz benzemiyorsa ilerleme olabilmesi söz konusu değil.

Sevgi Ölçüsü Belirleme

Mutlaka ilişkilerde sevgilinin sevgisi hissedilebilir dereceye sahip olmalıdır. Aksi durumda kuru cümleler ya da uzaktan söylenen sözcükler anlamsız kalır. Yapacağı fedakarlıklar ya da alacağı kararlarla bunu göstermek onun elinde. Eğer eskisi gibi beni sevmiyor diyorsanız bunu belirtmelisiniz. Konuşarak ifade edip neden sorusunu sormalısınız. Alacağınız karar ve tepkiye göre de ilişkinize yön verirsiniz.

Ayrılık Öncesi Sorular Neler Sağlar?

İçinizde yaşadığınız fırtınaları bu sorularla daha somut hale getirebilirsiniz. Sonrasında ise sevgilinizle konuşarak ortak bir nokta bulmaya çalışın. Doğrudan ayrılık kararı alıp bunu iletmek ise pek iyi sonuçlar vermeyebilir. Çünkü birlikte çıktığınız yolda tek başınıza karar almış olursunuz. Bunun yerine birlikte düşünerek fikirler sunarak neler yapabileceğinizi ortaya dökün. Ardından ise ayrılık veya devam kararlarını yine ortak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir