İlişki Bitiren Nedenler Nelerdir?

Aşk ilişki bitiren nedenler oldukça çok olurken kırılma anları bulunur. Her ilişki için elbette aynı nedenlerden bahsetmemiz güçtür. Ancak yine de ilişkiyi bitişe ulaştıran hususları belli kategorilerde değerlendirmek mümkündür. Bununla birlikte bu durumların ortaya çıkmasıyla kişilerin vereceği kararlar önem taşır. Bu nedenleri göz ardı ederek önemsiz görmek de büyük hata olacaktır. Her ne kadar bazen çok ufak sorunlar gibi görseniz de ilişkiniz için bazı olaylar büyük tehdit içerir.

İlişki Bitiren İlgisizlik

Gerek ilk aylar gerek sonraki dönemlerden mutlaka bir ilgi beklentisi vardır. Halihazırda günümüzdeki her kadın için önemli olan ilgi ve merak duyumu söz konusudur. Giderek ilginin düşmesi ve önemsiz bir insan yerini alması da kişiyi kötü yapar. Moral bozukluğuna sahip kişi, ilişkisine tam odaklanamaz. Ardından mutsuzluk ve karamsarlık gelirken ilgisizlik ayrılık habercisidir.

Argo İlişki Bitiren Nedenler Arasında

Şüphesiz ki çiftler arasındaki diyalog seviyeleri farklı olabilmektedir. Bazı çiftlerin çok daha farklı anlayışları ve oluşmuş muhabbet seviyeleri vardır. Ancak sürekli argo konuşmaların olmasıyla giderek uzaklaşma söz konusudur. Saygının kaybedilmesi sonrasında sevginin de artık olmayacağını bilmeniz gerekir. Laçka muhabbetlerin çok olması da beraberinde ciddi problemleri getirir.

Özgüven Kaybı

Kişinin kendisiyle ilgili yaşadığı problemlerde ilişki bitiren nedenler arasındadır. Çünkü çeşitli kompleks tavırlar içerisine giren kişiyle ilişki yaşamak güçtür. Ne kadar aşk olsa da her geçen gün ilişkinin zayıflayacağı aşikardır. Huzursuzlukların ortaya çıkması ise kıskançlıklarla olur çoğu zaman. Sizi devamlı kıskanan ve şüphe eden bir insanla sağlıklı bir ilişki yaşayabilmeniz çok mümkün değil. Eğer kişi, kendisiyle barışık değilse ilişki yaşadığı kişiye de zarar verir. Sonrasında giderek gerilme ve diken üstünde durma halleri ortaya çıkar.

Mizah İlişkiye Yön Verir

Aşk ilişkilerinde en önemli unsurlardan bir tanesi de şüphesiz ki mizah yönüdür. Birbirleriyle eğlenceli dakikalar geçiren çiftler, hayatın tüm sorunlarını ve problemlerini geride bırakır. Sıkıcı ve durağan tüm durumlar ilişki bitiren nedenler listesindedir. Eğer ilişkinizi kurtarmak istiyorsanız mizah tarafını ortaya çıkarmalısınız. Ayrıca zor durumlarda da yine kurtarıcı olarak mizah, ilişkiye canlılık verir. Kavga ya da ayrılık durumlarında da yine mizaha güvenerek ilişkinizi rayına oturtma şansınız olur.

Cimrilik Seviyesi

Cimri bir sevgili her zaman ve her durum için tam bir tehdittir. Her ne kadar tutumlu olması güzel gibi gelse de ilerleyen zamanda çok büyük problemlerin baş sebebi haline gelir. Özellikle para hesabını devamlı yapması ve bunu size yansıtması da ilişkinizin son bulmasına neden olur. Eğer cimri tarafınız varsa bunu mutlaka bir şekilde telafi etmelisiniz.

Yalan Rüzgarı

Ufak ve önemsiz gibi görünen durumlara ilişkin yalan söyleyen kişiyle yaşayacağınız ilişki uzun süreli olmayacaktır. Çünkü her zaman sizi diken üstünde olmaya itecek bir durum ortaya çıkarır. Sonrasında şüphe ederek yaşamaya başlarsınız. Sadece sevgilinizden değil, herkesten de aynı tereddütle uzaklaşmaya başlarsınız. Güven duygusunun olmadığı aşk ilişkileri için maksimum süre 6 aydır. Bunun üstüne aldatma durumları da girerse hayatınızdan o kişiyi çıkarmaktan başka çareniz kalmayacaktır. Ayrıca ilişki bitiren nedenler özelinde bencillik ve narsisizm de kolaylıkla söylenebilir. Bir araya geldiğinizde eğleneceğiniz ve güvenebileceğiniz samimi insanlarla kuracağınız ilişkiler çok daha iyi olmaya adaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir