İkinci Şans Vermeyi Düşünenler Buraya

Belki de en özel birkaç duygu arasında bulunan aşkın gücüyle ikinci şans vermeyi düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre. Karşılıklı sorunlar yaşayabilir, tartışmalar içinde bulabilirsiniz kendinize. Sonrasında gelen ayrılıklar ise bir süre dinlenmenizi sağlar. Ancak akabinde barışma istekleri peşinizi bırakmaz. Çok seviyor olsanız bile artık size zarar veren o insandan kurtulmak istiyorsanız. Bunu yapmak istemenize rağmen aklınızda hep ikinci şans ihtimali bulunabilir. Peki, gerçekten ona ikinci şans vermekle iyi mi yaparsınız? Sorunun yanıtı için okumaya devam edebilirsiniz.

Toksik İlişkiler Ağı

Şüphesiz ki her ilişki inişli ve çıkışlı bir grafiğe sahiptir. Bununla birlikte sorunlar ve anlaşmazlıkların olması da muhtemeldir. Hemen ayrılmak ya da veda etmek akılcı bir çözüm olmaz. Buna rağmen yine de buraya kadar gelmişseniz ana nedenleri vardır. İlişkinizin toksik hale gelmesi ise artık geri dönmemeniz gerektiğini size anlatır. İkinci şans konusunda kararsız durumdaysanız bu maddelere göre hareket edebilirsiniz.

  • Geçmiş Hatıralar

Yaşadığınız zorlu süreçlerde size olan davranışlarına bakmalısınız. Eğer çok aşırı bir yıkıcı hali varsa ikinci şansı hak ettiğini söylememiz zordur. Burada önemli olan size olan sevgisinden ziyade saygı kavramıdır. Benliğinizi eleştiriyor, sizi önemsiz bir kişi haline getiriyorsa toksik ilişkiden bahsetmemiz söz konusudur. Ona geri döndüğünüzde kendinize olan saygınızda azalma olabilir. Eğer böyle bir durumun olma ihtimalini görüyorsanız bir kez daha düşünmeniz gerekiyor demektir.

  • Güven Vermeme Hali

Özellikle partnerler arasında aldatma ya da çapkınlık durumlarıyla güvensizlik ortaya çıkar. Bunu bir kez yapması her şeyin sonu değildir elbette. Ancak yine de güven sorunu ortaya çıktığı için hep şüphe olur. Hiçbir zaman tereddütsüz bir şekilde davranmayacağınız açıktır. En ufak bir ihtimal halinde bile aklınıza gelecek olan korkuyu yenmelisiniz. Buna yönelik güven vermesi zor olacağı için ikinci şans vermek yanlıştır. Ayrıca güven konusunda kişinin hiçbir adım atmaması, garanti sunmaması da geri dönüşü zorlaştırır.

  • Alışkanlıklar Değişmez Mi?

İnsanların değişmesi söz konusu olmakla beraber bunu sizin yapmanız şart değildir. Kendinizi o kişiyi değiştirmeye adamak yanlış olur. Kendi özel hayatınız olduğunu ve bir ilişki yaşadığınızı unutmayın. Bir yaşam koçu ya da psikolog gibi davranmaktan vazgeçmelisiniz. Kişiyi değişmeye zorlamak ya da alışkanlıklarını farklı hale getirmek için zaman vermeyin. Sorunu ortaya çıkaran kişinin kendisinin çözüme karar vermesi gerekir. Aksi durumda tüm çabalarınız boşa gideceği gibi enerjinizi de kaybedersiniz.

  • Farklı Hayat Projeleri

Kişiler arasında iş, kariyer ya da eğitim özelinde ayrılıklar yaşanması muhtemeldir. Farklı bir ülkeye gidebilir, hayallerinizdeki hayatı yaşamak isteyebilirsiniz. Ayrıca kişinin buna yönelik planları da olabilir. Böyle bir durumda şartları zorlayarak ilişkiyi devam etmek son derece sakıncalıdır. Kişilerin birbirini çok sevmesi ve beraber olmak istemeleri güzel olsa da ikinci şans durumları için yeterli değildir. Mantık çerçevesinde yaşayacağınız ayrılıklar sizleri daha özgür ve iyi hale getirir. Aksi durumda kendinizi hep esir hissederseniz. Üstelik aşkınız için hayallerinizden vazgeçerseniz bunun acısı çok daha fazla olur. Her kavga sırasında “ben senin için her şeyden vazgeçtim,” derken bulursunuz kendinizi. Bunu yaşamanın ruhsal açıdan da hayatınıza etkisi hep olumsuz olur.

İkinci Şans Verme Durumları

Kişiler arasında yaşanan tartışmaların güzel bir düzlemde çözülmesi söz konusudur. Birbirlerini anlayan ve hak veren kişilerin ilişkileri sağlıklı bir şekilde devam eder. Ayrıca sevgi ve saygı bağlarının kopmaması da gerekir. Böyle bir durum varsa ayrılıkların ardından ikinci şans verebilir, tekrar birlikte olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir