İdeal Sevgili Seçme Tavsiyeleri

Hayatınıza alacağınız insana dair birçok nokta önem taşırken sevgili seçme tavsiyeleri sizler için altın kurallar barındırıyor. Hayatınızı daha da anlamlı hale getirmek için yapacaklarınızın sınırı yok. Şüphesiz ki doğru sevgili seçimi de hayatınızın en önemli dönüm noktalarından birisi olacak. Çünkü insanın hayat mücadelesindeki yanındaki yardımcısı ve tanığı olan eşi, en önemi parçası olur. Bununla birlikte yola çıkarken yanınıza aldığınız değil, birlikte yola çıktığınız insanı seçeceksiniz. Acaba nereden geliyor diye düşünürken bir anda karşınıza çıkabilir. Bunun için hazırlık olmanızı önermekle seçilen değil, seçen olun.

İlişkilerde sevgili ya da eş seçimlerinde ideal kelimesinin kullanımı daha doğru olur. Çünkü çok daha iyisi elbette ki mümkündür. Her zaman daha iyisini aramak ya da bulabilme ihtimali vardır. Ancak iyisi olduğu ideal olduğunu göstermez. İlişkilerde asıl üzerinde durulması gereken konu idealdir. Kişiyle uyumlu, birlikte mutlu ve huzurlu çift olmanın gereğidir. Daha iyisi, daha güzeli, daha neşelisi, daha zengini geride kalır. Kişinin kendisine en ideal sevgiliyi bulması başlı başına bir nimettir. Peki, ideal sevgili seçme tavsiyelerinde altın kurallar nelerdir?

İdeal Sevgili Seçme Kuralları

Bir ilişki için birden fazla parametre bulunurken hepsini en iyi şekilde elde etmek pek gerçekçi değildir. Kişinin çekici olması, güven vermesi, iletişimi kuvvetli olması, cinsel yaşam konusunda uyumlu olması gibi aranan nitelikler vardır. Bir puzzle parçaları gibi hepsini bir araya getiren kişinin ideal olduğunu söylemek de şüphesiz mümkündür. Ancak bunları sıraladıktan sonra kişinin umutsuzluğa kapılması da olağandır. Yok ki böyle biri, dediğinizi duyar gibiyiz. Tüm bunları bir kenara bırakıp işe kendinizden başlamayı tercih edin. Peki, ama nasıl?

Kendine Dönme Tavsiyeleri

Öncelikli olarak kişinin ideal sevgili seçme süreçlerine girmeden kendiyle olan aşamaları vardır. Kendinizi tanıyarak ve ne istediğinizi ortaya koyarak başlayın. Hangi durumlarla ilgilendiğinizi, neleri sevdiğinizi, nelerden hoşlandığınızı öğrenin. Kendinizi tanıyarak sevmeye başlayın ve bir anlamda gücü, elinize alın. Kişinin kendisine saygı duyması, değer vermesi birçok açıdan önem taşır. Halihazırda çok daha mutlu olabilmenin ilk şartı budur. Sonrasında insanların yapacakları etkiler, zararlar daha az kırıcı ve yıkıcı olur.

Güldüren Sevgili Seçimi

İdeal sevgili olarak mizahi yönü ağır basanlar birkaç adım öne geçer. Çünkü zorlu hayat yolunda meydana gelenler elbette ki kırıcı, mutsuz edicidir. Her zaman ağlayan olmamak için asık suratlı kişilerden uzak durun. Esprileriyle kendisini gösteren ve insanları güldüren eğlence kişiler, sevgili olma bakımından iyidir. Motivasyon sunması, sizi tekrardan ayağa kaldırmak için yapacaklarını düşünün.

Zıtlık İksirinden Yararlanın

Evlilik yolunda adım atma adına doğru kişilerin seçiminin de zıtlık kavramı da belirleyicidir. Çoğunlukla zıt görüşlere sahip kişiler arasında bir çekim gücü vardır. Bununla birlikte sürpriz ve gizem kavramları da etkiye sahiptir. Mutlaka size benzemeyen kişilerle daha iyi vakit geçirdiğinizi fark edecekseniz. Eğer bunun büyüleyici gücüne inanıyorsanız zıtlık sonucunda sevgili seçimlerinizi yapmanız ideal kişiyi getirir.

Ortak Değerler Bütünü

Sevgililer arasında şüphesiz ki zıtlık öne çıksa da yine de ortak değerlerin olmasına dikkat edin. İlişkinin sağlıklı bir zemine oturması adına aynı kavramları önemsemek gerekir. Hayat görüşü bakımından da yine yakınlık olması da ilişkileri daha kolay hale getirir. Çocuk sayısında ya da yaşanacak ortamlar konusunda da fikir birliğiyle hareket etme yorucu tempoyu imkansız kılar. Bu sayede zarar görmeden ilişkiyi sürdürmek mümkündür. Manevi düşüncelerle topluma bakış, hayat tarzı ve yaşam unsurları da eşleşirse daha iyi bir ilişki ortaya çıkar.

Uzlaşmak Değil, Uyumlu Olmak

Elbette ki çiftler arasında uzlaşı bir gerekliliktir. Mutlaka birçok konuda ortak karar alınması da buna bağlıdır. Ancak her konuda çaresizce kişiye uymak, biat etmek sakıncalıdır. İsteklerinizi karşılamayan insanla yola çıkmak da beraberinde mutsuzluk getirir. Hem kısa vade hem de uzun vade için beklentilere cevap vermeyen kişiyle ilişki yaşamanın zararları vardır. Böyle birisi olacağına ilişkisiz ola devam etmek çok daha mantıklıdır. Var olan ideal sevgili seçme altın kurallarına uyarak mutluluğa uzanmak adına bunlara dikkat edebilirsiniz. İlişki uyumu açısından kontrolleri de sıklıkla yapın. Rahatça konuşabildiğiniz ve dost olabildiğiniz insanla çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Dinlemesini bilmeyen ya da sizin hayatınıza ters davranan kişilerde vakit kaybetmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir