Her Parmakta Değişen Yüzük Anlamları

Hem aksesuar olması hem de beğeni toplamasıyla kadınların çokça tercih ettiği yüzük anlamları ile de baş döndürüyor. Her yüzüğün parmağa göre bir anlamı bulunurken kişisel olarak da bunlar değişkenlik gösteriyor. Hangi parmağa ne şekilde takıldığı da yine yüzüklerin anlamlarını farklı hale getiriyor. Sizlerde yüzüğünüzü hangi parmağınıza göre taktığınıza artık çok daha fazla anlam yükleyeceksiniz.

Hem erkek hem de kadınlar için kullanımı söz konusu olan yüzük çeşitlerinin belli bir sınırı yoktur. Yalnızca evlilik ya da nişan gibi organizasyonlar hemen akla gelse de aslında yelpazesi geniştir. Bununla birlikte baş takılar arasında olan yüzüklerin anlamları da yine bu kullanıma göre değişkendir. Peki, parmaklara göre değişken yüzük anlamları nereden geliyor?

Yüzük Parmağı Nedir?

Halihazırda yüzükle bütünleşmiş olması durumu parmağın kıymetini da artırıyor. Serçe parmağın hemen yanındaki bu parmak, evlilik durumunu temsil eder. Sağ eldeki yüzük parmağı ise nişanlılık dönemini ifade eder. Alyans ya da tektaş takılma oranı oldukça yüksektir. Ancak yine de farklı tarz yüzüklerin takılması da söz konusudur.

İşaret Parmağı Yüzük Anlamları

Kadınların çokça tercih ettiği işaret parmağı yüzük anlamları açısından da daha farklıdır. Geçmişten gelen kültürlere göre bir davetiye tanımı bulunur. Kişinin herhangi bir ilişkide olmadığı anlamı çıkar. Bundan dolayı da ilişki durumuna açığım, mesajı vermesi açısından değerlidir.

Baş Parmak Yüzükleri

Kadınlar için baş parmak yüzükleri bir inat durumundan gelir. Antik Yunan etkisinden ötürü inatçı olduğunu belli eden bir temsil niteliğindedir. Bununla birlikte erkeğin baş parmağına yüzük takması ise bir güç gösterisidir. Ayrıca bağımsız olan erkeğin özgürlüğüne düşkün karakteri de yine ortaya çıkar. Evlilik durumlarına ilişkin erkeğin daha zor ikna edilmesi söz konusudur. Ancak yine de eski inanıştan çok daha uzak bir aksesuar görevi görmesi de muhtemeldir.

Serçe Parmağa Yüzük Neyi İfade Eder?

Hem orta hem de serçe parmak için söyleyebileceğiniz başlıca anahtar kelime güvendir. Elbette ki her açıdan bunu söylemek zor olsa da yine de sadık kişiler, serçe parmağı seçer. Bu kişilerin her zaman güvenilir olduğu da yine geçmişten gelen bir inanç durumudur.

Halihazırda yüzük anlamları söz konusu parmak durumuna göre anlam kazanır. Bunların haricinde bazen evli olmayan kadınların da yüzük parmağında yüzük görmek mümkündür. Bunun ana nedeni ise maalesef ki tehditlere karşı kendini koruma içgüdüsüdür. Bu tarz durumların olduğu günümüzde kişisel anlamlarda ortaya çıkar. Kişinin yaşadığı bir durumdan dolayı ya da önem verdiği birisinden ötürü de farklı şekillerde yüzük kullanımı söz konusudur. Yalnızca değerli bir takı olarak da yüzüğü görmek doğru olmayacaktır. Manevi değeri yüksek olması da çok düşük bedelli yüzüklerin paha biçilmez hale gelmesinde rol oynar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir