Her Kadının Bilmesi Gereken Saç Tüyoları

Farklı işlemler sırasında hayat kurtaran saç tüyoları vardır. Hemen her kadın için hayat kurtarıcı nitelikte olan bu tüyoları sizler için bir araya getirdik. Ayrıca kombini tamamlayan en önemli unsur olan saç modelleri neye göre belirlenir? Farklı saç şekillerinin ortaya çıkarılmasında etkili olanlar neler? Nasıl daha iyi bir saç imajı ortaya çıkarabilirim? Bu soruları çoğaltmak çok daha zor değil. Saçların nasıl bir bakımdan geçirilmesi gerektiği üzerine de merak edilenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Bunun için hangi saç modellerinin neye göre seçildiği sorusuna yanıtları hazırladık.

Saç Modelleri İçin Yüz Tipi Belirleyicisi

Halihazırda yapılacak saç modelleri için ilk önemli etki eden yüz tipidir. Kişinin yüz yapısına uygun bir saç modelinin ortaya konması gerekir. Bu sayede çok daha ilgi çekici ve güzel görünüm ortaya çıkar. Ayrıca yüz yapısına uygun olmasıyla saçların görünürlük derecesi artar. Benzersiz bir hava yakalanması adına bu gereklidir. Özel davetlerde ya da gece gezmeleri için yapılacak saç modellerinde buna dikkat etmelisiniz.

Alnı geniş insanlar için kakül oldukça iyi bir seçim olur. Daha tarz bir hava katması açısından Dar alın yapısı var ise küt kesim saçlar uygulanır. Çünkü kakül sonrasında yüz yapısı iyice küçülür. Bunun olmasıyla birlikte kişinin görünümü de olumsuz etkilenir. Özellikle saç tüyoları denilince şekil alma konusu öne çıkar. 2022 yılında ise örgülü saç modellerinin çok daha fazla tercih edildiğini söylemek de yanlış olmayacaktır.

Maşa Kullanım Uyarıları

Yüksek ısıya sahip düzleştirici maşa kullanımlarında doğru hamlelerin yapılması büyük öneme sahiptir. Aksi durumda saçlarda her geçen gün artan bir kırılma hadisesi yaşanır. Belki de kadın kalbinden sonra en hızlı kırılan yeri saçlarıdır. Bunun için cihazları kullanmadan önce ısıya dayanıklı krem kullanımını önermekteyiz. Sprey ile de saçları daha dirençli hale getirmek mümkündür. Bu sayede işlemler sırasında herhangi bir saç kırılması yaşanmadığı gibi istenen şekilleri vermek rahat olur. Tüm saç modelleri için maşa kıvrımları ve düzleştirici işlemleri daha sağlıklı olur. Saçlarla bir sanat ortaya koyma fikri de hiç de zor değil. Doğru bir şekilde cihazların kullanımıyla kişiye özel yaratıcı modeller ortaya çıkar.

Yıkama İşlemlerinde Saç Tüyoları

Sıklıkla saç yıkamanın bazı olumsuz yanları vardır. Başta saçtaki nemin azalmasına yol açar bu durum. Sonrasında beraberinde saçlarda yıpranma görmeniz söz konusu olur. Bundan dolayı çok sık bir şekilde saçları yıkamak aslında tahmin edildiği gibi iyi bir şey değil. Bunun yerine düzenli bir saç yıkama yapılmasını öneririz. Hafta boyunca aynı günlerde saçlarınızı yıkayarak bir ritim vermeniz sağlıklı olacak. Çünkü nemi azalmış saçların sonrasında şekil alması da hiç kolay olmuyor. Bununla birlikte saç yıkama işlemlerinde tercih edilen bitkisel yağlarda güzel bir besleyici sunar. Buna dikkat etmek isteyenler için zeytinyağı, çörekotu yağı, biberiye yağı ve sarımsak yağını sıralayalım. Kepek, yıpranma durumları için ideal olan bu yağlardan her duşta yararlanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir