Her Gün Limonlu Su Zayıflatır Mı?

Halihazırda diyetlerin yanında yapacağınız ekstra katkılardan birisi de limonlu su tercihidir. Çünkü sağlıklı ve zinde bir yapının oluşmasına katkısı olduğu gibi etkileri de oldukça fazladır. Genellikle C vitamini için talep gören limonun zayıflama noktasında da rolü büyüktür. Limonun kullanımı alanı bundan dolayı geniştir. Salata ve sosların içerisinde olmasının yanı sıra birçok yemekte de lezzet sunar. Ayrıca içecek olarak da limonlu ürünlerin tüketimi yaygındır. Daha ziyade yüksek tansiyon düşürücü olarak da tanınan limonla ilgili yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Peki, bu besleyici limonlu su zayıflatır mı?

Limonun Zayıflamada Etkisi

Günlük su miktarının karşılanması adına limonlu su oldukça iyi bir seçim olur. Dİyetislerin birçoğunun önerisi de bu yöndedir. Ayrıca bağışıklığı kuvvetlendirme adına da kış aylarının vazgeçilmezidir. Bununla birlikte yazın sıcak günlerde de limon suyuyla sıvı katkısı alabilirsiniz. Hazımsızlık durumlarına da iyi gelen limon suyun en büyük artısı ise az kaloriye sahip olmasıdır. Bundan dolayı kolaylıkla birkaç bardak tüketimi mümkün olur. Düzenli kullanımı da yine söz konusu olurken iştah durumlarının da kontrol eder.

Limonlu Su Yararları

Genel çerçevede baktığımızda iştah kesici rolü nedeniyle limonlu su zayıflatır mı sorusuna evet diyebiliriz. Bununla birlikte yağ yakma konusunda da etkisi yüksektir. Ayrıca obeziteden ötürü çıkan inflamasyon dengeleyicisi olarak da kullanımı vardır. Hem diyet hem de egzersiz yaparken limonlu su içerseniz zayıflamanız daha hızlı olur. Toksinlerin dışarıya atılabilmesi için idrar söktürücü görevi bulunurken düzenli kullanımı şarttır. Ancak tek başına limonlu su içerek zayıflama hayalleri kurmak yanlış olur. Hiçbir şekilde tek başına yeterli olmadığı gibi fazlası da elbette ki zarardır.

Limonlu Su Kullanımı

Antioksidan olmasının ötesinde adeta vücut için yenilenme içeceğidir. Bununla birlikte her zaman için düzenli kullanımla etkisini görmek söz konusudur. Her bir bardak su için yarım limon yeterli olurken günlük ise 1 litrelik bir program hazırlayabilirsiniz. Ayrıca sabah saatlerinde kahvaltıdan önce bir bardak limonlu su içerek güne başlayın. Bu sayede yağ yakma serüvenine başlamış olursunuz. Yapacağınız her hareket sayesinde yağlarınızın eridiğini hissedeceksiniz. Bir ay boyunca her sabah uyguladığınız bu yöntemle kilo verebilirsiniz.

Söz konusu limonlu su zayıflatır mı sorusuyla ilgili olarak kullanım durumu belirleyicidir. Öğle ve akşam saatlerinde de herhangi bir sağlık sorununa yol açmaması durumunda tüketebilirsiniz. Elbette ki alışkanlık kazanmanız durumunda suları limonlu bir şekilde tüketebilirsiniz. Ancak tansiyon veya başka bir durumla ilgili rahatsızlıklarda daha temkinli olmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir