Her Gün Kilo Vereceğiniz Meyve Diyeti

Günümüzde modern hayat kavramı yüzünden obezite tehlikesi karşımızda dururken meyve diyeti sizlere iyi gelecek. Düzenli olarak her gün kilo vermek isteyenlere yönelik olan bu diyetle sizlerde fazlalıklardan kurtulacaksınız. Halihazırda hareketsiz yaşam hepimizi esir almaya devam ediyor. Bununla birlikte yanlış beslenme de gelince kilo artışları kaçınılmaz oluyor. Her diyet sürecinde vazgeçenlerden oluyorsanız artık bu duruma bir dur diyeceksiniz.

Meyve Diyeti Nasıl Uygulanır?

Bilindiği gibi diyet programlarında farklı etkiler söz konusudur. Hangi amaca yönelik isteklere sahipseniz buna uygun diyetleri takip etmeniz gerekir. Eğer şeker benim için vazgeçilmez diyorsanız meyve diyeti sizlere göre. Ayrıca şok diyet kategorisinde bulunması da süresinin daha kısa olmasını beraberinde getiriyor. Yıllık ya da aylık bir programa göre diyetin yapılması mümkün değildir. Maksimum süre 14 gündür. Bu süre zarfında yapacağınız meyve diyetinin kurallarına göre beslenmeyle toplamda 10 kilo verebilirsiniz. Bunun dışında 12 günlük olan 3 günlük ayrı diyet şeklinde de uygulaması vardır. Hazırsanız nasıl bir diyet programı olacağını birlikte görelim.

Meyve Diyeti Programı Aşamaları

Halihazırda toplamda diyet 12 gün sürer ve üç günlük dilimlere ayrılmıştır. Burada her üç gün içerisinde farklı meyve kategorileri vardır. Örnek vermek gerekirse ilk üç gün yalnızca yeşil renkli meyve tüketimi söz konusudur. Sonrasında üç gün boyunsa sarı meyveleri tüketirsiniz. Ardından kırmızı meyveleri yiyerek günlerinizi geçirirsiniz. Son üç günlük sonlandırma ise tüm meyveleri karışık tüketmeye uygundur. Böylelikle 12 günün sonuna gelir ve ne kadar kilo verdiğinizi görebilirsiniz.

Üç Günlük Meyve Diyetine Başla

Yeşil elma, salatalık, kivi gibi yeşil renkli meyvelerin tüketimiyle geçireceğiniz bu üç gün çok önemlidir. Sabah kahvaltısında yağsız yoğurdun yanında yeşil elma yiyerek güne başlayın. Ara öğün olarak salatalık en iyi tercih olur. Akşam yemeği menüsünde ise balık ve ananas vardır. Burada yapılması gereken bir ana yemekle beraber yeşil renkli meyve tüketimidir. Yemek ise mutlaka buğulama, haşlama, çiğ olarak hazırlanır. Kızartma yemekleri yasak olduğu gibi aşırı şekerli tatlılarla paketli işlenmiş ürünlerin tüketimi de yoktur.

Sarı Meyvelerle Diyete Devam

İkinci üç günlük diyette başrol sarı meyveler olur ve öğünler buna göre hazırlanır. Kavun, şeftali, muz ve portakal gibi meyveleri mevsime göre yemeklerin yanında tüketirsiniz. Ayrıca kuru meyveler de yine dahil olurken miktar ise birden fazla olmayacak şekilde ayarlanır. Tok tutması adına sabah kahvaltıda kuru kayısılar yiyebilirsiniz. Haşlanmış domatesin yanında kavun veya şeftali seçebilirsiniz. Akşam yemeğinde de kuru erikler yine uygundur. 3 ana öğünle beraber 3 ara öğün yaparak meyve tüketerek beslenmeye devam edersiniz.

Kırmızı Meyvelerle Üçüncü Aşama

Toplamda altı günü geride bıraktığımız meyve diyeti programının sonraki aşamasında kırmızı meyveler vardır. Üzüm, erik, karpuz ile günlük beslenmeye başlarsınız. Yine yoğurt yanında kiraz yiyerek güne başlayın. Haşlanmış pirinç ya da bakliyatları da gün içinde tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde haşlanmış balık yanında karpuz iyi bir ikili olur. Sonrasında üç günlük karışım meyve tabaklarıyla üç günlük diyete başlayın.

Böylelikle 12 gün boyunca meyve diyeti yapmış olarak ne kadar kilo verdiğinizi de hemen kontrol edebilirsiniz. Kabızlık ve sindirim sorunlarının geçirilmesinde etkili olurken meyveleri renklerine göre ayırmak da besleyici özelliğini etkiler. Ayrıca su kayıplarını önleyen meyvelerle kronik hastalık oluşumları da en aza iner. Cilt ve güzellik noktasında da kadın vücudunu olumlu etkileyen meyve diyetine sizlerde hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir