Hastalıklara Karşı Pratik Yaşam Bilgileri

pratik yaşam sanabanabilgi

Halihazırda gerek hastalıklara karşı gerek normal durumlarla ilgili olarak yanlış bildiğimiz pratik yaşam bilgileri vardır. Genel kanı doğrultusunda süregelen bu bilgiler çoğu zaman zararlı olur. Bununla birlikte yanlış tedavi ve beklentilerin ortaya çıkması da buradan gelir. Söz konusu durumlarla ilgili bilgi kütüphanesi sana bana bilgi en sık uygulanan hataları sizler için derledi.

Hastayken Dondurma Yemek

Özellikle kişinin boğaz ağrısı varsa dondurma yemenin zararlı olduğuna dair inanç bulunur. Ayrıca hastalığı tetiklemesi ya da neden olması durumlarına karşı soğuk sudan da kaçınma vardır. Ancak boğaz ağrıları durumlarında dondurma yemek aslında faydalıdır. Evet, bir anda ısıtma görevini sağlayacak o vücut yapısında soğuk olmasından kaynaklı yararı ortaya çıkar.

Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Mide bulantıları ise geçmek bilmeyen en kalıcı durumlardandır. Birçok kere nane limon kaynatarak geçmesini sağlamış olabilirsiniz. Elbette ki bu durumun faydası söz konusudur. Ancak en etkili yöntem bir miktar toz kahve yemektir. Çok fazla olmayacak şekilde birkaç parça toz kahveyi yutarsanız mide bulantısından eser kalmayacaktır.

Varis Oluşumları

Ayakta çok sık durmak ya da bacaklara uygulanan aşırı tepkiler sonucunda varisler oluşur. Çatlak oluşumları da buna benzerken sadece yaşlılarda görülmez. Özellikle orta yaş kesiminde çok daha fazla olduğuna dair verilerin sayısı fazladır. Bunun en önemli nedeni ise bacak bacak üstünde oturma tarzıdır. Özellikle kadınlarda varis ve çatlak oranının fazla olması da bununla ilgilidir. Eğer varis ya da çatlak sorunlarınız varsa pratik yaşam bilgileri içerisindeki bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Kısa zamanda etkisinden kurtulmasıyla bacaklarda düzelme olacağını göreceksiniz.

Portakal Sıkmadan Önce Dikkat

Söz konusu bir başka pratik yaşam bilgisiyle kış aylarında içiniz ferahlayacak. Çünkü grip, nezle durumlarına karşı etkili olan portakal suyundan çok daha fazla verim alabilirsiniz. Bunun için portakalları sıkmadan önce iyice temizleyip soğuk su içerisinde bekletin. Böylece yumuşayacak olan portakallar, su miktarını da yarıdan fazla arttırmış olur. Ayrıca limon içinde aynısını yaparak güzel bir karışım ortaya koyabilirsiniz. Çeşitli konularla ilgili sunduğumuz pratik yaşam bilgileri hakkında merak ettiklerinizi yorumlarda belirtebilir, yeni konuları talep edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir