Haşlanmış Yumurta Limon İle Nasıl Olur?

Halihazırda zengin protein kaynağı olmasının ötesinde haşlanmış yumurta limon suyuyla bambaşka bir hale gelebilir. Diyet listelerinde de çokça var olan yumurtanın haşlanmış şekliyle tüketilmesi beraberinde birçok yarar sağlar. Doyurucu olmasından öte iştah dengeleyicidir. Ayrıca lezzetli olan yumurta haşlama durumlarını haftada en az üç kez yapmalısınız. Bununla birlikte haşlarken yumurtaların kırılması ya da çatlamaları ise büyük bir sorundur. Bu problemi ortadan kaldırma adına limon kullanabilirsiniz. İşte size bir pratik yaşam bilgisi daha…

Yumurtayı Nasıl Haşlarsınız?

Kahvaltı için hazırladığınız yumurtaları haşlarken cezvenin içerisinde yalnızca su bulunur. Ancak bu işlemde yüksek ateş olduğu için yumurtaların belli bir süre sonra çatlaması söz konusudur. Bununla birlikte soyulması çok daha zor hale gelir. Hatta bir işkence durumuna geldiği için birçok kişi haşlanmış yumurta yapmaktan vazgeçer. Tam anlamıyla bir protein deposu olan haşlanmış yumurtanın yararlarından vazgeçmek ise büyük sorunları getirir. Başta protein kaybı olurken aynı zamanda vücut direnci de azalır. Yumurtayı haşlanmış yemenin bir başka önemli artısı ise yaşlanma karşıtı olmasıdır. Kemik ve eklemlerin daha iyi hale gelmesinde de yardımcıdır haşlanmış yumurta. Bundan dolayı uzmanların günde en az bir tane yenmesini tavsiye etmesi boşuna değildir. Peki, sorunsuz bir şekilde haşlanmış yumurta limon takviyesiyle nasıl hazırlanır?

Haşlanmış Yumurta Limon Eklemesiyle

Yumurtalarınızı haşlarken yapabileceğiniz iki farklı seçenek vardır. İsterseniz doğrudan bir dilim kadar limon keserek içerisine atabilirsiniz. Suyun içerisinde haşlanan yumurtaların yanında limonu koyabilir, bu şekilde devam edebilirsiniz. Ayrıca suyun içerisinde 5-6 damla limon sıkmanız da yine aynı sonucu verecektir. Böylelikle limon sulu bir şekilde yumurtalarınızı haşlarsınız. Sonrasında ise herhangi bir çatlak ya da kırık olmadan süreci tamamlarsınız. Kolaylıkla soyulmasını sağlayabilir, daha lezzetli bir hale geleceğini de görebilirsiniz.

Haşlanmış Yumurta Faydaları

Diyet listeleri için vazgeçilmez olması doyurucu yönünde gelir. Bundan ötürü özellikle sabah saatlerinde hızlı bir şekilde yumurta yiyerek kahvaltıyı daha hızlı geçiştirebilirsiniz. Ekmek ihtiyacını da karşılayan haşlanmış yumurtanın akşama kadar acıkma hissi vermemesi de söz konusudur. Hem tok hem de enerjik olmayı sağlayan büyüleyici besinlerden bir tanesidir şüphesiz. Bundan ötürü her dönem zayıflamak isteyenler için bu pratik yaşam bilgisi önemlidir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir