Haftada 2 Kilo Vermek İsteyenler Buraya

haftada 2 kilo

Diyet yapmanın birçok formülü var olmakla beraber haftada 2 kilo vermek kolay değildir. Ancak sağlıklı bir programla bunu başarmak için artık çok özel bir tarifi sizlerle paylaşıyoruz. Hemen limonlu su diyetini yaparak 1 haftada 2 kiloya kadar zayıflamak sizin elinizde. Sonrasında çok daha fazlasını da başararak ay sonunda 10 kiloya kadar incelme söz konusudur.

Limonlu Su Zayıflatır Mı?

Vücut açısından faydalı olmasının ötesinde en etkili diyetlerdendir. Bunun sebebi ise C vitamini deposu olan limonun şekersiz kullanımıdır. Ayrıca antioksidan niteliktedir ve böylelikle toksinlerin daha hızlı atılmasını beraberinde getirir. Asitli yapısı da metabolizmayı çalıştırırken yağ yakma konusunda oldukça verimlidir. Daha hızlı bir şekilde vücutta biriken yağların azaltılmasını sağlayarak kilo vermeyi sağlar.

Haftada 2 Kilo Diyeti

Çok daha sağlıklı olma adına vücudunuza göre bir diyet programını doktorunuza danışarak hazırlayabilirsiniz. Çünkü limonlu su diyeti özellikle kişisel olarak önem taşır. Çünkü vücut yapısı ve hayat tarzına göre bazı hususlar değişkenlik gösterebilir. Ancak yine de haftada 2 kilo vermek için hemen 1 gün boyunca neler yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Özellikle kadın vücudu açısından olumsuz etkileri olabilir. Bunun olması halinde diyeti birkaç gün içerisinde noktalayın. Sonrasında bir süre akabinde devam edebilirsiniz.

Limonlu Su Diyet Programı

Kısaca özetlemek gerekirse öğünler öncesi ve arasında limonlu su içerek diyetinize devam ediyorsunuz. Burada önemli olan nokta ise limonlu suyu içme zamanı ve miktarıdır. Bununla birlikte düzenli spor ve egzersiz yaparak haftada 2 kilo üstünde de zayıflamanız söz konusudur.

Kahvaltı öncesinde 1 su bardağı limonlu su içerek güne başlayın. Burada minimum süre 30 dakika olurken sonrasında kahvaltı yapabilirsiniz. 1 adet haşlanmış yumurta olmazsa olmaz olurken yanında bolca yeşillik tüketimi vardır. Marul, maydanoz ya da roka olması tamamen size bağlıdır. Ayrıca 5 adet peynir ve 1 dilim tam buğday ekmeği de kahvaltıda tüketebileceğiniz diğer besinlerdir. Bunların haricinde ise hiçbir şey tüketmeden ara öğüne geçiş yapıyoruz.

1 su bardağı şekersiz limonata ara öğün için sıvı ihtiyacınızı karşılayacaktır. Arzu ederseniz bir kaşık bal ilavesi de yapabilirsiniz. Sonrasında ise birkaç ceviz ve 1 kase yoğurt ile öğle yemeğini tamamlayın. Ardından ikindi vaktinde bir kez daha 1 su bardağı limonlu su içebilirsiniz.

Akşam yemeğinde ise ızgara kırmızı et ya da balık yiyebilirsiniz. Ayrıca yine zeytinyağlı ve sirke içeren salata hazırlayabilirsiniz. Üç gün boyunca diyeti yaptığınızı düşünürsek bir gün kırmızı et, bir gün tavuk ve son gün balık ideal olur. Uyumadan bir saat kadar öncesinde yine 1 su bardağı limonlu suyu içerek günü tamamlarsınız. Toplamda 5 bardak limonlu suyla haftada 2 kilo zayıflama olanağınız vardır. Asla rafine şeker kullanmadan bir haftalık zamanı geçirebilirsiniz.

One Reply to “Haftada 2 Kilo Vermek İsteyenler Buraya”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir