Gençleştiren Aloe Vera Maskesi

aloe vera maskesi

Halihazırda 420 farklı türe sahip olan Aloe vera maskesi ile gençleşmek ister misiniz? Harika bir yenilenmeyi beraberinde getiren bu bitki türünün mucizesine inanamayacaksınız. Zinde kalmanın doğal yöntemi olmasının ötesinde ciltte de etkileri söz konusudur. Hazırlayacağınız maske tarifiyle çok daha genç görünmek ister misiniz? Evet diyorsanız hemen başlayalım.

Aloe Vera Maskesi Neler Sağlar?

Söz konusu aloe vera hücrelerde yenilenmeyi beraberinde getirir. Bununla birlikte parlayan ciltler sunarken aynı zamanda ince çizgileri ortadan kaldırıyor. Bilhassa kırışıklarınız çoksa hemen bu işlemi yapabilirsiniz. Bunların haricinde yara veya varsa yanık izlerini geçirme açısından da aloe vera maskesi benzersizdir.

Ciltte olabilecek kızarıklık durumlarının çok daha hızlı geçmesini de sağlar. Ayrıca egzama etkisiyle ortaya çıkan kuru ve kaşıntılı ciltlerde de kullanıma uygundur. İltihapların geçirilmesi adına da yine kullanımı büyük oranda fayda sağlar. Sivilce ve lekeleri giderme adına da kolay karışımla işe başlayabilirsiniz.

Aloe Vera Maske Karışımı

Hücreleri yenileme ve bambaşka bir tesiri ortaya çıkarma adına aloe vera maskesi hazırlayabilirsiniz. Bunun için iki yemek kaşığı kadar saf bal ile bir yemek kaşığı aloe vera bir kapta birleşir. Söz konusu karışıma çay kaşığından biraz az tarçın ilavesi yapabilirsiniz. Sonrasında çok akıcı olmayacak bir kıvama gelmesini sağlayın. Ancak yine de kolay yayılması mümkün olacak kıvamı tutturmak önemlidir. Cildinize yavaşça sürerek 10 dakika kadar bekleyin ve aloe vera gücünün hücrelerle temas etmesini mümkün kılın. Ardından durulama ve temizleme sonrasında işlem sona erer. Haftalık olarak birkaç kez yaptığınızda cildinizdeki temizlenmeyi fark edebilirsiniz.

Aloe Vera Nasıl Kullanılır?

Günümüzde ciltte harika bir maske için kullanımı daha yaygındır. Ancak jel halinde satın alarak yiyecek ya da içeceklerinize koyabilirsiniz. Meyvelerinizle birlikte smoothie hazırlayabilir, farklı ürünlerle deneyebilirsiniz. Bu açıdan çeşitliliği fazla olan bu doğal gücün etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir