Evlilik Öncesi Konuşma Listesi

aşk sanabanabilgi

Halihazırda evlenmeden önce konuşma listesi yapmanız birçok açıdan önemlidir. Birlikte yaşamak istediğiniz insanla her konuda konuşabilmenin mutluluğu tarifsizdir. Bununla birlikte kritik bazı hususların önceden konuşulması gerekir. Çünkü hayatınızı tam anlamıyla değiştiren evlilik, bir mutluluk penceresidir. Açıkça konuşmak ve hangi konuya nasıl bakıyoruz sorusunun cevaplarını almak şarttır. Aksi durumda ilerleyen zaman içerisinde fikir ayrılıkları ortaya çıkabilir. Peki, kritik konular hangileri? Evlenmeden önce konuşma listesini sanabanabilgi okuyucuları için hazırladık.

Kişisel Hayatlar Vurgusu

Her ne kadar evlilik bir birleşme durumu olsa da şüphesiz ki kişisel hayatlara dair bölümler bulunmalıdır. Hobiler ya da alışkanlıklar konusunda mutlaka konuşmalısınız. Arkadaşlarıyla çok sık vakit geçiren bir erkeğin evlendikten sonra nasıl bir yol izleyeceğini bilmek kolay değildir. Bununla birlikte hobileri birlikte yapabilir misiniz sorusu da önemlidir. Sevgi ve saygıyı koruyarak kişisel alanlara girmemek de bir yoldur. Bununla birlikte oturup konuşarak kişisel hayatlar vurgusu yapabilirsiniz.

Çocuk İsteme

Çiftlerin evlilik kararlarında çocuk isteği önemli bir ayrıntıdır. Bazen erkek bazen ise kadın tarafından bu istek gelirken birlikte kararlar alınması en mantıklısıdır. Çünkü çocuk sahibi olmanın getireceği yükler ve sıkıntılar çoğu zaman es geçilir. Ayrıca bazı problemlerin olması halinde çocukla bunu düzeltmeye çalışmak da yanlış bir hamledir. Çocuk sahibi olma fikri üzerinde de evlenmeden önce konuşmak gerekir.

Aile Bağları Konuşma Listesi

Bir kişiyle evlilik beraberinde çok sayıdaki kişiyle akrabalığı getiriyor. Akraba ve aile ilişkilerine dair nelerin olması gerektiğini bilmek de lazımdır. Ne olursa olsun anne-baba ve kardeşlerle iyi iletişim şarttır. Çoğu zaman “ben sadece seninle evlendim” cümlesi aslında büyük sıkıntıların habercisidir. Eğer sizden dolayı ailenizi sevmiyor ya da size rağmen istemiyorsa bir kez daha düşünün, diyoruz. Aile bağlarının kuvvetli olması adına konuşma listesi hazırlayabilirsiniz. Çünkü insanların hem mutlu hem de hüzünlü zamanlarında paylaştıkları vardır. Burada aile dengesi büyük bir gerçeklik olarak ortada durur.

Gelecekte Ortak Planlar

Geleceğe dair planlarınızı kısa, orta ve uzun vadeli olarak düşünebilirsiniz. Evinizi kurmak ve mutlu olmakla başlar. Sonrasında ev satın alma ya da araba gibi maddi konular gelir. Ayrıca hayatınızda istediğiniz gelecek planlarınızı birlikte yapmanın hazzını yaşamalısınız. Eğer kişinin gelecekte yaptığı planların çoğu bireysellik taşıyorsa dikkat etmelisiniz.

sanabanabilgi aşk

Maddi Konular

Şüphesiz ki evlilikte önemli hususların başında maddi düzen ve iş bölümü gelir. Evde birlikte yapmanız gereken çok sayıda iş vardır. Ayrıca maddiyat da yine buna göre dengeli olmalıdır. Belli bir plan doğrultusunda isteklerinizi alabilir, yatırımlarını yapabilirsiniz. Ev işlerini tek bir tarafın yapması büyük bir kaosu ve memnuniyetsizliği getirir. Diğer yandan kişinin bireysel bir birikim yapması veya kazandığımı harcarım demesi de sorundur. Kazançların nasıl harcanacağına dair de evlilik öncesi konuşmalar önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir