Evli Erkek Neden Aldatır? Erkekleri Tanıyacaksınız!

İnsan onurunu kıran en büyük davranışlardan olmakla beraber evli erkek neden aldatır sorusu da cevaplanmaya devam ediyor. Aldatmak kelimesi son derece korkutucu gelse de bir gün başınıza gelmeyeceğinin garantisi yoktur. Bununla birlikte şaşırtıcı olan durum ise evli erkeklerin buna olan yatkınlığıdır. Sonrasında ise boşanmaya yanaşmaları da bir başka sorunu tetikler. Sürekli eşlerini aldatan erkeklerin bile konu boşanma olunca durduğu bilinen bir gerçektir. Sizlere aldatmanın tüm aşamalarını ve hissettirdiklerini iletmeye çalışacağız.

Çocuksu Heyecan Faktörü

Birçok farklı faktör evli erkek neden aldatır için bir cevap olabilir. Ancak şüphesiz ki hiçbiri gerçek anlamda bir doyurucu yanıtı tek başına sağlamaz. Ayrıca hafifletici bir gerekçe olması da söz konusu değildir. Bu çirkin davranışı yapmak başlı başına bir hatadır. Sonrasında yaşattıkları ise çok daha derinlemesine bir bakış açısını mecburi kılar. Aldatma kararını alma durumu bir basit heyecandan kaynaklı olabilmektedir. Evde aradığı mutluluğu bulamayan bir erkeğin aldatmaya meyilli olması beklenir. Sevgi ve şefkat arayışı da erkeğin çocuksu tarafına yönelik hamledir. Bunu kullanan kadınların çok başarılı şekilde erkeği elde etmesi de söz konusudur.

Aldatan Erkek Nedenleri!

Bir diğer husus ise yeni bir deneyim arzusudur. Monoton giden hayatına renk katma adına bir harekettir. Aslında bir aşk bulduğu filan yoktur. Yalnızca başka birisiyle bir şeyler yaşamak ve yeni bir heyecanı ortaya çıkarmaktır niyeti. Bir seferlik hata olabileceği gibi sonrasında neler hissettiğine göre de karar verir erkek. Eğer pişmanlık yoksa aldatma süreci devam eder. Halihazırda milyonlar evli erkek neden aldatır için bir başka yanıt ise aşk kavramıdır. Gördüğü kişiye derin duygular beslemesi sonucunda istemsiz bir şekilde etkilenme olur. Bunun sonucunda ise eşini aldatan bir erkek olarak rüyadan uyanır. Ancak artık çok geçtir ve önüne bakması için gereken zamanı yoktur. Peki, aldatma için her türlü sebep bulabilecek erkekler sonrasını neden planlamaz? Erkeklerin eşlerini yine de bırakmamasının nedenleri nelerdir?

Aldatan Erkek Boşanmak İstemez

Öncelikli olarak sahip oldukları konforları hiçbir şekilde değiştirmek istemeyen erkek figürü vardır. Başka birinin sorumluluğunu almak ve süreçleri başlatarak yeni bir organizasyon yapmak aslında amaç değildir. Yeniden başlamak değildir istediği. Sadece sorumluluk duygusu olmadan birisiyle birlikte olmaktır. Bunun için ise aldatmak en iyi yoldur. Aldatma işlemi ya da birlikte olma durumu bittikten sonra tekrardan evine, çocuklarına dönme isteği oluşur. Ailesiyle kucaklaşır ve günlük yaşamını sürdürür.

Her ne kadar aldatan erkek sayısı son yıllarda fazla olsa da bu ilişkiyi yeni bir boyuta taşıyanların sayısı azdır. Yani aslında sadece aldatma eylemi için bir başka kadın devreye girer. Bunun sonucunda ise erkek, ailesi ve eşine dönerek hayatını sürdürür. Bir anda boşanma kararı verip ailesini bırakıp yeni bir aşk yaşama isteği çok nadirdir.

Vazgeçemeyen Erkek

Hem eşinden hem de çocuklarından vazgeçmesi çok zordur erkeğin. Bir anlık heyecanla oldu diyerek savunma yapması da buradan kaynaklıdır. Eşini çok seven erkeklerin de böyle anlık kararlarla aldattığını söylemek yanlış olmayacaktır. Heyecan ve çocuksu isteklerle sorumsuzca davranışlar sergiler. Ardından ise pişman olacak olan erkek, bir kadının tüm hayallerini yıkmayı başarır. Boşanma süreçlerinin uzun yıllar devam etmesi de bir türlü erkeğin vazgeçmemesinden gelir. Halbuki kadın her ne kadar yıpransa da çok daha dik bir duruş gösterme eğilimindedir.

Evli Erkek Neden Aldatır Bilmecesi

Başlangıçtan son ana kadar baktığımızda en evli erkek neden aldatır konusuyla ilgili sorumluluk kavramı belirleyicidir. Sevgi ve saygıya bağlı olan sorumlu bir erkeğin yapmayacağı davranış vücut bulur. Güveni ortadan kaldırmakla yetinmeyip tüm hayatın akışını bozan aldatma eyleminde problem söz konusudur. Hem sahip olduğu sorumlulukları bir kenara bırakması hem de üstüne yük olmadan bir insanı elde etmek vardır. Aldatmayı sağlayan kadından sorumlu olmama hali de şüphesiz ki erkeği daha özgür hale getirir. Salt heyecan ve merak unsurları da yine bu olayı beraberinde getirirken bir ailenin yıkımı aslında birçok şey için başlangıç niteliğindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir