Evde Yapabileceğiniz Portakal Maskesi Tarifleri

Çeşitli makyaj ürünleriyle giderek yıpranan cildin yenilenmesi için portakal maskesi tarifleri benzersiz etkiye sahiptir. Özellikle ölü deri üzerinde rol oynayan C vitamini deposu için benzersiz kazanımlar söz konusudur. Sizlerde hemen cildinizi daha parlak, temiz ve pürüzsüz hale getirme adına bu maskeleri deneyebilirsiniz. Evde kolayca yapabileceğiniz bu maske tarifleriyle doğal yoldan cilt hücrelerinizi yenileyebilirsiniz.

Cilde Faydaları Nelerdir?

Halihazırda asitli yapısı ve zengin mineralli haliyle portakal birçok yönden aktif fayda sunar. Cilt bazında gözeneklerin tıkanmasına neden olan çeşitli unsurlar vardır. Bilhassa çok sık makyaj yapanlar için bu durum daha belirgindir. Sonrasında makyajın iyi temizlenmemesinden kaynaklı cilt problemleri baş gösterir. Giderek artan bu durumlar ise ciltte artık ölü hücrelerin etkisini giderek arttırır. Ancak tüm bu olumsuzlukları geride bırakma adına portakal maskesi tarifleri vardır. Hem portakalı hem de kabuklarını doğru kullanarak cildinizi yeniden bebeksi hale getirebilirsiniz. Ayrıca sağlık problemleri noktasında da cilt rahatsızlıklarını asit yapısıyla önlemesi söz konusudur.

Portakal Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak unlu tarifle cildinizi yenileyebilir, parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için 4 yemek kaşığı unla 2 yemek kaşığı kadar portakal suyunu karıştırmaya başlayın. Ardından cildinize sürerek minimum 20 dakika kadar bekleyin. Sonrasında ılık suyla temizleme işlemi yaparak işlemi sonlandırın. Haftada birkaç kez yapacağınız bu portakal maskesi tarifiyle hem yüz hem de boyun bölgelerinde yenilenme ortaya çıkarırsınız.

Yoğurtlu Portakal Maskesi

Popüler olan portakal maskesi tarifleri arasındaki yoğurtlu karışımı da yine tüm kadınlar uygulayabilir. Bunun için 2 yemek kaşığı portakal suyuyla 1 yemek kaşığı yoğurdun karışımı yeterlidir. Yüz bölgesi için geçerli olan bu maske işleminde herhangi bir ek ürün ise yoktur. Sabah veya akşam saatlerinde yapılabilecek maskenin 5 dakika boyunca bekletilmesi de sonuç alma açısından gereklidir. Sonrasında ise bol suyla durulama işlemi yaparak neler olacağını görebilirsiniz.

Portakalın suyunun çıkarılmasıyla çok daha verimli maskeler oluşturulabileceğinizi asla unutmayın. Ancak kabuklarıyla da yine ciltte söz konusu olan ölü hücrelerin değişimini sağlayabilirsiniz. Ayrıca un ya da yoğurt karışımları son derece pratiktir. Birkaç dakika içerisinde yapacağınız işlemlerle evinizde kendiniz doğal bir şekilde maskeler ortaya çıkarabilirsiniz. Sağlıklı olmasının yanında bütçeye katkısı da son derece verimli olan bu seçenekleri değerlendirmeye hemen başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir