Evde Rasta Saç Nasıl Olur?

Sıra dışı bir yapıya sahip olmasıyla birlikte evde rasta saç yapımı geçici bir özelliktedir. 1980li yılların modası olan rasta, aykırı saç modellerinden birisidir. Bununla birlikte dünya genelinde “dreadlock” olarak popüler olmuştur. Saçın zincirleme bir şekilde burgu haline getirilmesi işlemidir. Özgür ruha sahip kişiler için bir görünüm ve anlam ifade etmesi de kısa zamanda yayılmasını beraberinde getirmiştir. Kalıcı olarak yapılması durumuna çok iyi düşünüp karar vermek gerekir. Çünkü hem zahmetli hem de geri dönüşü olmayan bir yoldur. Buna karşın evde kolaylıkla geçici bir rasta saç yaparak nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Gerçek Rasta Saç Yapımı

Kuaförlerin yanı sıra güzellik merkezlerinde de gerçekleşen rasta saç işlemleri altı ay dayanıklı kalır. Bu süre zarfında yeni çıkan saç diplerini de devamlı rasta hale getirerek koruyabilirsiniz. Tekrardan aynı bölgeler için rastaya gerek olmazken bir ömür boyu kullanımı da söz konusudur. Ayrıca kestikten sonra başka bir zaman rasta saçınızı da kullanabilirsiniz. Tığlama işlemleriyle gerçekleşen rasta sürecinde saçlar, kalınlığa göre tutamlara ayrılır. Ardından işlemlere başlanırken daha kabarık istenmesi durumunda bal mumu kullanımı da vardır. Bunun haricinde detaylara dair çok fazla bilgi söz konusudur.

Evde Rasta Saç İşlemleri

Geçici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız evde rasta saç deneyimi önerebiliriz. Saçları ön ve arka olarak ikiye ayrılarak işleme başlayın. Yatay olacak şekilde ayırma işlemi yaptıktan sonra ön kısmında saçlarınızı tutamlar haline getirin. Daha sıkı bağlanması için buradaki tutamları daha kalın yapmalısınız. Tutamlara böldüğünüz saçlarınızı jöle yardımıyla nemli hale getirin. Sonrasında avuç içinde birbirine sürterek dolanmasını sağlayın. Daha etkili olması adına bir başka alternatif ise saç şekillendirme köpüğüdür. Bunu da kullanarak yine saçlarınızı dolayın. Ardından saç spreyi ile sabitleme işlemi yapın. Böylelikle aynaya bakarak bu saç modelin size yakıştığını görebilirsiniz.

Rasta Saç Bakımları

Söz konusu rasta saçlar için kepeklenme kaçınılmazdır. Bunun olmaması için mutlaka çok uzun süreli duşlar almalısınız. Ayrıca yağlanma riski de yüksek olurken şampuanla birlikte sabun kullanımı şarttır. Kış aylarında çok daha iyi olacak rasta saçları, sıcak havalardan nemlendirmek de zordur. Harika ve şaşırtıcı bir tarza sahip olmak istiyorsanız en iyisidir. Görünüm açısından sizleri daha iyi anlatacak bir model olduğunu düşünmeniz de yapmanız için yeterli bir sebeptir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir