Evde Güzelleştiren Kirpik Bakımları Nelerdir?

Halihazırda güzelleştiren kirpik bakımları yapmanız için çok yüksek bütçelere ihtiyacınız yok. Markaların sunduğu özel ürünlere sahip olmadan da kirpikleri hem uzun hem de gösterişli hale getirebilirsiniz. Özellikle uzun kirpik isteyenler için harika formüller bulunurken çok daha ilgi çekici olacağınızı unutmayın. Bununla birlikte en iyi yöntemlerle besleyici yağları da sizlerle tanıştıracağız.

Kirpik Tarama

Var olan güzel kirpik bakımları çerçevesinde tarama işlemi son derece önem taşır. Kan akışını hızlandırmasının yanı sıra aynı zamanda uzamayı da beraberinde getirir. Bunun için eski maskaraları kullanabilir ve kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hemen temizlediğiniz maskaranın üzerine birkaç damla E vitamini damlatmanız uzun olmasını sağlayacak husustur. Sonrasına ise sabah ve akşam saatlerinde 5 dakikayı geçmeyecek şekilde kirpiklerinizi tarayın. Ardından ise yağ sürme işlemine geçerek bakımınızı daha ideal hale de getirebilirsiniz.

Kirpik Bakımında Yağlar

Hem uzun hem de alımlı kirpikler için kullanabileceğiniz yağların başında hintyağı gelir. Ayrıca zeytinyağı ve hindistancevizi yağı da yine alternatiflerdir. Şüphesiz ki daha kolay bulacağınız zeytinyağı da işinizi görecektir. Bununla birlikte birden fazla yağı karıştırarak da kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Böylelikle her yağın farklı özelliğinden yararlanmış olursunuz. Maskaranın temizlenmesiyle birlikte yağ damlattıktan sonra kirpiklere uygulayın. Çok yavaş ve hassas bir şekilde işlemleri yaparak bitirin. Burada önemli olan husus ise düzenli bir şekilde her gün yapılmasıdır. Ardından nasıl bir etkiye sahip olacağını öğrenebilirsiniz.

Kirpik bakımları çerçevesinde sürebileceğiniz lavanta yağı is besleyici özelliğiyle dikkat çeker. Bununla birlikte hem A hem de B vitamini deposu olan Badem yağı kullanımı da yüksek tesirlidir.

Vazelin İşlemleri Neler?

Uzun kirpik isteyenler için gece saatlerinde vazelin işlemi de bulunur. Maskara fırçasıyla kirpiklere az bir miktarda vazelin sürebilirsiniz. Sonrasında ise parmağınızla üzerinde gezdirin ve masaj yapın. Ancak hiçbir şekilde gözle temas olmamasına dikkat etmelisiniz.

Beslenmenin Etkisi

Söz konusu saç ve kirpik dökülmelerinde yetersiz beslenmenin rolü oldukça fazladır. Bundan dolayı güzel, dolgun ve uzun kirpikler için mutlaka vitamin odaklı beslenme alışkanlığı kazanmalısınız. Özellikle fındık, balık, yumurta yiyerek kirpiklerinizin gelişmesine katkıda bulunmalısınız. Ayrıca yeşil çayı kirpiklerinize sürerek de yine besleyici bir etkisini ortaya koyabilirsiniz. Böylelikle sağlık kaybı olmadan da harika sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Kirpik Bakımları Uygula

Var olan kirpikleri besleyici unsurlarla beraber uzaması adına masajlar söz konusudur. Mutlaka ellerinizle yağ sürme işleminin ardından kirpiklerinizi gergin hale getirin. Ufak hareketlerle yapacağınız masajlar sayesinde daha iyi hale gelmesini mümkün kılarsınız. 5 dakikalık bir işlem günlük yeterli olurken göz kapakları çevresinde de uygulayabilirsiniz.

Kirpik Maskesi

Eğer kirpiklerinizin çok hızlı büyümesi zor oluyorsa hemen maske yaparak duruma hakim olabilirsiniz. Bunun için 1 yumurta ve 1 yemek kaşığı gliserin bulunması yeterlidir. İsterseniz gliserin yerine vazelin de olabilir. İlk olarak malzemeleri bir kapta karıştırın. Sonrasında kirpiklerinize masaj yoluyla uygulayın. Haftada üç gün olacak şekilde bir ay boyunca buna devam etmelisiniz. Ardından ise nasıl bir uzama olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir