Evde Dudak Bakımı Tarifleri

evde dudak bakımı

Halihazırda evde dudak bakımı son derece farklı tariflere sahip olmakla beraber çok daha uygun maliyetlidir. Özellikle çeşitli kremlerin fiyatlarında yaşanan anormal artışlar bunu gösteriyor. Ancak dudak bakımlarını yapabilmek o kadar da kolay olmaz. Çünkü insan vücudundaki en hassas deri konumundadır. Çok daha ince olmasından ötürü hızlı bir şekilde nem kaybı yaşayan dudak bakımına dair püf noktaları sizlerle paylaşacağız. Bu sayede zahmetsiz bir şekilde evde oturduğunuz yerden dudaklarınıza harika bir görünüm katmış olabilirsiniz.

Dudak Bakımları Ne Sağlar?

Özellikle doğal bir şekilde hazırlayacağınız malzeme karışımlarıyla dudaklarınızı daha canlı hale getirebilirsiniz. Hiçbir kimyasal etki olmaması da daha uzun süreli bir parlak dudağı ortaya çıkarır. Ayrıca şüphesiz ki bütçenize çok daha uygun olacaktır. Söz konusu işlemler dudak içi kurumaları ortadan kaldırır. Bununla birlikte çatlak görüntüleri de yok eder. Ölü hücreleri yenilemesi sayesinde de en göz alıcı noktalardan bir tanesi dudaklar olur. Ayrıca gece davetleri veya gezi organizasyonlarına katılmadan önce de şık bir imaj ortaya çıkarır.

Evde Dudak Bakımı Peeling İşlemleri

Harika tariflerle hemen evde dudak bakımına peeling işlemleriyle başlayabilirsiniz. Yatmadan önce uygulanmasını tavsiye ederiz ve haftada 3 kez yaptığınızda harika etkisini görebilirsiniz. Özelikle ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayan peeling tarifiyle dudaklarınız daha canlı hale gelir. Bu kapsamda kullanmanız gereken malzemeler ise bal, damla vanilya ve esmer şekerdir. Birkaç kaşık bal yeterli olurken bir çorba kaşığı esmer şekerin ölçüsüdür. Bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırmaya başlayın. Ardından kavanoza alarak hava almasını engelleyin. Bu şekilde buzdolabına atarak taze bir şekilde kalmasını sağlayın. Sonrasında haftada iki kez akşam saatlerinde çıkararak dudaklarınıza sürün. Hemen akabinde ılık suyla dudaklarınızı temizledikten sonra işleminiz biter. Şekerli ballı dudak peeling işleminin etkisini birkaç hafta içerisinde göreceksiniz.

Evde Dudak Bakımı Nemlendiricisi

Faydalı bir nemlendirici ortaya çıkarma adına tarifimiz bulunuyor. Var olan dudak nemlendiricilerinizden bir tanesinin içini çıkarıp ezmeye başlayın. Bir kap içerisinde ezdiğiniz nemlendiriciye bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave edin. Ayrıca iki çay kaşığı da toz şeker koyup karıştırmaya devam edin. Ortaya çıkacak olan bu karışımı iki günde bir dudaklarınıza sürerek sonuçlarını bekleyin. Yine her işlemden sonra ılık suyla temizleme yapabilirsiniz. Söz konusu nemlendirme işlemiyle dudaklarınızı çatlaklardan ve kuruma durumlarından koruyabilirsiniz. Ayrıca süzülme hali de geçerken daha canlı bir renge sahip olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir