Evde Doğal Besinlerle Saç Rengi Açmak

saç rengi açmak

Koyu tonlarla ilgili değişiklikler yapmak isterseniz evde doğal besinlerle saç rengi açmak nasıl olur? Hiçbir kimyasal ürün kullanmadan bunu yapabileceğinizi biliyor musunuz? Son derece kolay bir şekilde saçlarınızı açabilir, yeni stiller deneyebilirsiniz. Hiçbir şekilde yakma ya da yıpratma olmadan işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte güzellik salonuna vereceğiniz ücrette cebinizde kalır. Saçlarınızı yıpratma durumu olmadan da hemen bu işlemi yapmanız söz konusudur.

Papatya Çayıyla Saç Rengi Açmak

Deri hastalıklarından tutun, romatizma durumlarına kadar birçok derde şifa olan papatya suyunu kullanabilirsiniz. Şifa kaynağı olmasıyla öne çıkan papatya çayını güzel bir şekilde demleyin. Sonrasında soğuması için beklemeye alın. Her bir saç teline papatya çayını sürerek işleme başlayın. Ardından ise güneş ışığı alabileceğiniz bir yerde en az yarım saat kadar durun. Güneşte kuruyacak olan saçlarınızı sonrasında yıkayın. Böylelikle harika bir yenilenme ve açılma söz konusu olacak.

Tarçınla Saç Rengi Açma

Birçok farklı faydası bulunan tarçın, evde kolay bulabileceğiniz ürünlerdendir. Bununla birlikte kan şekerini dengelemesinden adet sancılarını geçirmeye kadar etkisi vardır. Artık sadece mutfakta değil, banyoda da tarçın bulundurmanızı öneririz. Çünkü besleyici yönü söz konusu olurken saç rengi açmak isteyenler için ideal bir kaynaktır. Tarçın kullanımı için saç kreminize ihtiyaç vardır. Yaklaşık yarım bardak kadar saç kremini bir kap içerisine alın. Sonrasında toz tarçın ekleyerek macun kıvamında olmasını sağlayın. Hafif kırmızı-koyu renkli bir macun ortaya çıkardığınız zaman saçlarınıza sürebilirsiniz. Tekli olarak tüm saç telleriniz bu macunu almalıdır.

Akşam saatlerinde saç rengini açma işlemi yapmanızı öneririz. Çünkü akşamdan sabaha kadar bu macun karışımın saçta kalması büyük etkiye sahiptir. Çok daha hızlı ve iyi bir sonuçla saç rengini açılmasını sağlar. Eğer vaktim yok diyorsanız minimum 4 saat kalmasını sağlamalısınız. Ne kadar uzun süre saçlarınızı bu işlemlere maruz bırakırsanız etkisi o kadar güzel olur.

Evde Saç Rengini Açan İşlemler

Halihazırda papatya çayı ya da tarçın karışımlarıyla saç renklerinizi açabilirsiniz. Ayrıca besleyici yapıya sahip oldukları için çok daha yumuşak teller oluşur. Dokusunu değiştirmek isteyenler için de yine bu işlemler uygundur. Bununla birlikte hiçbir şekilde kimyasal ürün kullanmadan evde rahatlıkla deneyebilirsiniz. Bütçe dostu olan bu karışımlarla daha doğal ve güzel saçlar elde edeceğinizi unutmayın.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir