Erkekler Evlilik İle Ne İster?

erkekler evlilik

Çok daha uzun süre bir alışma dönemi olurken erkekler evlilik sonucunda acaba neler ister? Empatiyle eşinizin neler isteyebileceğini bulmanız çok daha kolay değildir. Bununla birlikte kadınlara kıyasla erkeklerin beklentileri ve istekleri çok daha farklıdır. Şüphesiz ki evlilik sonrasında partnerinizin birçok değişik huyunu tanırsınız. Evet, tanıyorum ve istiyorum dediğiniz günlerin sayısı çok fazla olsa da keşfedilmeyi bekleyen hazineler çoktur. Söz konusu değişik veri çalışmalarına göre erkeklerin uyum süreci daha zor geçiyor. Buna karşın sorunsuz bir evlilik olmayacağı da açıktır. Ancak bunu daha az bir orana düşürmek sizin elinizde. Peki, erkekler evlilikten neler bekler?

Erkeklerin Beğenilme Duygusu

Evlilik sonrasında erkek mi beğenilmek ister yoksa kadın mı sizce? Eminiz ki bu soruya birçok kişi kadın yanıtını verir. Ancak istatistikler bunun tam tersini söylüyor bize. Erkeklerin en az kadınlar kadar beğenilme duyguları vardır. Daha yakışıklı ve karizma görünmeye çalışanlar ise bir hayli yüksek çitayı bulundurur. Mutlaka hem saygı göstermek hem de seni beğeniyorum cümlesini duymak istiyor erkekler.

Erkekler Evlilik Sonrasında Sadık Mı?

Elbette endişe verici durumlar yaşanabilir olmakla beraber sadakat son derece değerlidir. Bu perdenin yırtılması telafisi zor durumlarla karşı karşıya gelinmesi demektir. Bununla birlikte erkekler evlilik ile birlikte sadık olmayı amaç edinir. Ayrıca eşinden de tam anlamıyla sadakat bekler. Bunun daha ileri boyutu ise kendisine güvenilmesidir. Her ne olursa olsun erkeğine güven duygusunu veren kadın, daha özgürdür. Bir ihanet riski varsa elbette ki takip gerekebilir. Ancak bunu yaparken asla erkeğinize hissettirmeme şartıyla.

Mutluluk Mu Huzur Mu?

Kadın ile erkeğin belki de net bir şekilde ayrıldığı nokta burasıdır. Çünkü kadın daha ziyade mutlu olmayı ve sevilmeyi talep eder. Buna karşın erkek ise mutluluk mu huzur mu sorusuna ikincisini yanıt olarak verir. Huzurun daha önemli olduğunu düşünürken özel alanlar konusunda da saygı bekler. Kağıt ya da konsol oyunları oynamak için vakit talep edebilir. Sonrasında birlikte bir şeyler yaparız diyerek arkadaşlarıyla olmayı da isteyebilir. Kadınlarda bu yalnız yaşam oranı daha düşük olsa da erkeklere özgürlük vermek bir dereceye kadar iyidir. Ardından mutlaka birlikte zaman geçirme ve aktiviteler yapmak ise ilişkiyi canlı tutar. Ancak kopuş durumlarına karşı da önlemler almak gerekir.

İltifat Zamanı

Erkeklerin şüphesiz ki iltifat beklentisi çok daha başkadır. Güzel aşk sözlerinden ziyade güçlü, akıllı, zeki, başarılı olduğunu duymak ister. Kadınından böyle sözler duyan erkeğin mutluluk hormonu yükselir. Ailesi ve evine karşı bağlılığı artarken istekleri de daha kolay yerine getirir. Bundan ötürü bir anahtar olarak kilidi açmak için erkekler evlilik ile ne ister sorularının yanıtlarını gözden geçirebilirsiniz. Son derece makul olan taleplerle güzel ve sağlıklı diyaloglar kurarak ömür boyu ilişkinize devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir