En Hızlı Zayıflatan Egzersiz Hareketleri

Halihazırda yalnızca diyet menülerle kilo vermek söz konusu olmadığı gibi zayıflatan egzersiz hareketleri nelerdir? Bunları bilerek daha hızlı bir şekilde zayıflama sürecine geçebilirsiniz. Özellikle düzenli yapmanız durumunda diyetle etkisini katlayabilirsiniz. Daha ideal kilolara inmek için yapacaklarınızın sınırı yoktur. Ayrıca kendinize güvenerek ve ne istediğinizi bilerek kilo verme işlemlerine başlayın. Bilgili olmanızla çok daha verimli bir sürece dahil olacağınızı da bilmelisiniz.

En kısa zamanda yüksek kalori kaybı için bütünsel hareketler belirleyicidir. Mutlaka vücudun birden fazla bölgesini çalıştırmanız gerekir. Ayrıca kuvvet antrenmanlar bu bakımdan en iyisidir. Kondisyon tutmanın yanında hareketleri doğru bir şekilde gerçekleştirerek kilo verebilirsiniz. Hareketleri yapma adına spor salonları ise daha iyi bir seçim olur. Çünkü bu bileşik egzersizler için gerekli olan donanım ürünlerine sahip olmak kolay değildir.

Savaş Halatlarıyla Zayıfla

Etkili kalori verme adına savaş halatları oldukça iyi bir seçimdir. Kollarınızı ve ellerinizi çalıştırmanın ötesinde bacak, kalça bölümleri de aktiftir. Bir dakika içerisinde 10 kalori yakacağınız bu savaş halatları sayesinde karın ve bacak kaslarına da sahip olabilirsiniz. Halatın iki ucundan tutarak vücudunuzu hafifçe öne eğmelisin. Ardından dalgalı bir şekilde halatın hareket ettirerek 10 dakika boyunca durmayın.

Burpees Egzersiz Hareketleri

Vücut ağırlığına bağlı olan bu uygulama içerisinde dakikada 10 kaloriden fazlasını kaybedersiniz. Öncelikli olarak yüzüstü olup şınav çekmeyle başlanır. Ardından sıçrama yaparak dizlerinizi göğüz içine kadar çekmeye çalışın. Kurbağa pozisyonunda sıçrama ve çömelme hareketleri yaparak kollarınızı dik bir şekilde ileriye uzatın. Ardından tekrar ayaklarınızı geri iterek şınav pozisyonuna geçin. Bu şekilde tekrarlar yaparak 30 dakikalık süreyi tamamlayabilirsiniz.

Halter Zayıflatan Egzersiz Hareketleri

Ön kol kısımları kullanılırken arka bacak kaslarını çalıştırın halter ile vereceğiniz kalori en üst noktaya çıkar. Spor salonunda halter kaldırma çalışmaları yaparak zinde bir vücut elde edebilir, bir ay içerisinde ciddi kilo kaybı sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler ise ayaklarınızı omuz hizasında açmanız ilk sıradadır. Mutlaka sırtınızı düz halde tutmaya özen gösterin. Ellerinizle kavrama sırasında kaval kemiklerinizin dış hizasında olmalısınız. Hiçbir şekilde kaldırma işlemi için ayaklarınızı kuvvet vermeyin. Bunun yerine bacaklarınızla yeri itmeye çalışın.

Yapacağınız bu uygulamalarla yürüyüş, koşu veya diğer egzersizlere kıyasla daha hızlı kilo verirsiniz. Sağlıklı bir kilo kaybı adına spor egzersizleri şarttır. Bunun yerine ek takviye ürünlerle kilo vermeye çalışmanın telafisi güç zararları bulunur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir