Elma Sirkesi Kilo Vermenizi Sağlar Mı?

elma sirkesi kilo

Her ne kadar kokusu rahatsızlık verici olsa da elma sirkesi kilo verme adına önemli bir besin kaynağıdır. Şüphesiz ki çok sayıda faydası bulunmakla birlikte vücudun ihtiyacı olan birçok değere sahiptir. Bununla birlikte doğal olmasının yanı sıra etkili yapısı da kullanımını beraberinde getirir. Vakit kaybetmeden nasıl etkilere sahip olduğuna birlikte göz atalım.

Elma Sirkesinde İşlemler

Öncelikli olarak neden elma sirkesi sorusuna yanıt vermemiz daha doğru olacak. Doğrudan elma kabuklarının fermantasyon işleminden geçmesiyle hazırlanır. Bununla birlikte son derece doğal olması da sağlık açısından değerlidir. Birçok iştah kapatıcı kimyasal üründe sirke bulunduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Özellikle diyet zamanlarında rahatlıkla elma sirkesi takviyesi alabilir, daha hızlı bir şekilde yağ yakma sürecine dahil olabilirsiniz. Peki, elma sirkesinin yararları nelerdir?

Elma Sirkesi Faydaları Hakkında

  • Diyabet hastaları için bulunmaz bir besin kaynağı olan elma sirkesi, kan şekerini dengeler.
  • Kolesterol düşürücü etkiye sahip olup şeker hastalığı riskini en düşük seviyede tutar.
  • Boğaz ağrılarını geçirme adına da kullanımı söz konusudur.
  • Enfeksiyonlarla mücadele özelinde de kış aylarında elma sirkesini düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz.
  • Cilt temizliği noktasında da elma sirkesi en iyiler arasındadır.

Elma Sirkesinin Ciltte Kullanımı

Halihazırda yağlı ciltler özelinde tonik işlemlerinde mutlaka sirkeyle işlemi başlatabilirsiniz. Bununla birlikte kir, leke, sivilce ve akne durumlarında da yine yardımcıdır. Daha canlı bir cilt görünümü için de kullanıma uygundur. En iyi doğal çözümlerden olurken kilo verme adına da etkisine hemen bakalım.

Elma Sirkesi Kilo Vermenizde Rol Oynar

Söz konusu diyetlerle birlikte elma sirkesini de destekleyici unsur olarak kullanabilirsiniz. Var olan araştırmalarda metabolizmayı hızlandırması ve yağ yakma oranlarını görebilirsiniz. Hem spor hem de diyetin üstüne günlük 1 yemek kaşığı elma sirkesi içmenizle 1.2 kg verebilirsiniz. Eğer sabah ve akşam saatlerinde birer yemek kaşığı tüketirseniz 1.7 kg seviyesine kadar çıkması muhtemeldir. Haftalık olarak yapacağınız diyetlerde aç karnına elma sirkesini içebilirsiniz. Ancak çok uzun süreli bir şekilde sirke tüketimini tavsiye etmiyoruz. Sindirim sistemini olumlu etkileyen elma sirkesi kilo verme adına da sizlere yardımcıdır. Özellikle yağ yakma adına kullanımı söz konusudur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir