El Tırnak Bakımları Yapıyor Musunuz?

el tırnak bakımları

Özellikle kadınlar el tırnak bakımları için birçok gerekliliğe sahiptir. Daha hızlı bir şekilde kuruma olması ve yıpranmaların etkileri el için büyük risktir. Ayrıca soğuk havaların etkisiyle aşınma durumları da oluşur. Yaz aylarında ise güneş ışınlarıyla ellerde kuruma ve beraberinde gelen soyulma durumları söz konusudur. Bu nedenle el için doğal bakım kürlerine ihtiyaç duyarsınız. Sizlere harika önerilerle geldiğimiz bu yazı içerisinde ellerinizi nasıl daha yumuşak ve pürüzsüz hale getireceğinizi göstereceğiz. Ayrıca tırnak bakımı noktasında da doğal yöntemlere başvurmanız oldukça yararlı olacak. Vakit kaybetmeden hemen yapılacaklara geçiyoruz.

El Tırnak Bakım İşlemleri

Ellerinizi daha yumuşak hale getirecek doğal kür oluşturan malzemelerimiz kolaydır. Bunları hemen tedarik ederek işlemlere başlayabilirsiniz. 3 kaşık gliserin, 3 kaşık gül suyu, 2 kaşık badem yağı ve 1 kaşık elma sirkesiyle beraber 2 kaşık limon suyunu kaba alın. Tatlı kaşığı cinsinden olan ölçülerle kapta duran tüm malzemeleri karıştırmaya başlayın. Sonrasında krem kıvamına gelmesiyle birlikte birkaç dakika bekleyin. Ardından masaj yaparak ellerinize sürmeye başlayın. Bununla birlikte buzdolabı poşetiyle ellerinizi sürme işlemi bittikten sonra sarabilirsiniz. Bu şekilde 15 dakika minimum süre beklettikten sonra suyla durulama yaparak temizleyin.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde uygulayacağınız el tırnak bakımları özelindeki bu işlemle güzel bir neticeyi birkaç gün içerisinde alırsınız. Çok daha yumuşak ve nemli olmasını sağlarsınız. Ayrıca nereden geliyor bu diyerek şikayet ettiğiniz birçok olumsuz durum geçer. Herhangi bir davet ya da gezi planı öncesinde de bu işlemi hızlıca uygulayabilirsiniz.

Evde El Tırnak Bakımları

Göreceğiniz gibi ev ortamında rahatlıkla ev tırnak bakımları yapabilirsiniz. Bununla birlikte bir başka bakım kürü de uygulama şansına sahipsiniz. Malzemeleri arasında ise yarım limon, 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı badem yağı vardır. Bu malzemeleri derin bir kap içerisine aldıktan sonra 1 su bardağı ılık su ekleyin Sonrasında kıvam alana kadar karıştırma işlemine devam edin. 2 saatlik bir süre boyunca dinlenmesi için bir kenara bırakın. Son olarak ise hem el hem de tırnak bölgelerine sürerek nasıl bir gelişme olacağını test edebilirsiniz.

Son derece hızlı bir şekilde besleyici özelliğiyle tırnakların daha iyi hale gelmesini sağlayan bu bakım kürüyle ellerinizi de pürüzsüz hale getirirsiniz. Ayrıca el tırnak bakımları özelinde yılın her günü yapmanızda sakınca yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir