Dukan Detoksu Diyetiyle Kilo Verme

dukan detoksu

Özellikle son günlerin en çok bahsi geçen diyet konusu olan dukan detoksu büyük bir başarıya sahip. Bilhassa yaz mevsimleri için ideal olmakla beraber fit görünmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Vücudu bir anda ödem atma sürecine dahil eden Dukan içeceğini sizlerde evinizde yaparak detoksa başlayabilirsiniz. Halihazırda etkisi su götürmez bir gerçek olan detoksun yararları nelerdir?

Dukan İçeceği Yararları

  • Vücut içi ödem atıcı olmasıyla birlikte zayıflama konusunda etkilidir.
  • Karaciğer temizliği de sağlarken şişkinlik problemlerini en aza indirir.
  • Bağırsak hareketlerini hızlandırması da diyet açısından önem taşır.
  • İştah kapatıcı ürünleri bir arada bulunduran içeceği yararları kilo vermek isteyenler için idealdir.

Dukan Detoksu Hazırlığı

Zayıflamak için hazırlayabileceğiniz Dukan detoksu aynı zamanda lezzetli yönüyle de adından söz ettirir. Bununla birlikte hızlı bir şekilde hazırlanması söz konusu olurken dikkat edilmesi gerekenler vardır. En başta hamile ve bebek emzirme döneminde olan annelerin tüketmesi sakıncalıdır. Ayrıca her şeye rağmen yine de doktor tavsiyesiyle bu detoksu yapmanızı öneririz. Herhangi bir sakıncalı durum olmaması açısından bu tutum en güzeli olacaktır.

Dudak Detoksu Tarifi

Söz konusu ürün için 2 tatlı kaşığı yeşil çay, yarım limon ve 1 soda gerekli olurken su oranı ise 5 bardaktır. Hızlı bir şekilde 1 su bardağı suyu kaynatarak işleme başlayınız. Sonrasında 2 tatlı kaşığı kadar yeşil çay ilave edin. Burada poşet ya da toz yeşil çay kullanılmasında herhangi bir fark yoktur. Ardından 10 dakika demleme süresi bulunurken üzerine ise 2 su bardağı kadar suyun eklenmesiyle işlem tamamlanır. Hemen sonrasında limonu sıkarak 1 şişe sade sodayı da karışıma dahil edin. Sonrasında buzdolabında bekleyecek olan ürünü kahvaltılardan önce tüketerek detoksu uygulayın. Ayrıca her susama halinizde Dukan detoksu içebilirsiniz. Bu sayede gün içerisinde tamamı bitmiş olur.

Dukan İçeceğiyle Kaç Kilo Veririm?

Günlük olarak hazırlanıp yapılabileceği gibi çok daha fazlasını da hazır hale getirebilirsiniz. Burada önemli olan husus ise 1 haftalık süreçte devam edilmesidir. Çok daha uzun süreli bir kullanımı risk içerir. Bununla birlikte bir haftalık süre için 4 kilo minimum hedef olur. Ancak spor ve egzersizlerin düzenli yapılması durumunda 6 kiloya kadar vermeniz ihtimal dahilindedir. Vücut içi bağırsak ve metabolizma çalıştırıcı bu detoks hamlesinin neler getireceğini deneyerek öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir