Dolgun Kaşlar İsteyenlere Evde Bakım Önerileri

Son zamanlarda öne çıkan dolgun kaşlar isteklerine sahipseniz evde yapacağınız işlemlerle elde edebilirsiniz. Çoğu zaman gür kaşların çıkması o kadar da kolay olmuyor. Bununla birlikte kaş kalemi ile yapılan doldurmalar istenen sonucu da vermiyor. İnce telli kaşlara sahip kişiler için bu durumla ilgili çözüm önerileri sizlerle.

Evde Dolgun Kaşlar Çıkaran Yağlar

İlk olarak işlemlere doğal yoldan kaş elde etmeyle başlayacağız. Bunun için ise kaş kökleri için besleyici olan bitkisel yağların kullanımı söz konusudur. Halihazırda doğal malzemelerin kullanımı doğru bir şekilde sağlıklı kaşların çıkması adına önem taşır. Bundan dolayı farklı yollara girmeden tüm süreci doğallık özelinde götüreceğiz. Olumlu etkiye sahip olan besleyici yağların başında Hindistan cevizi yağı gelir. Bununla birlikte zeytinyağı, Hint yağı ve aloe vera kullanımları da vardır.

Gün içerisinde bu yağları kaş bölgesine sürdükten sonra 10 dakika kadar bekleyin. Herhangi bir olumsuz durum olmadan dolgun kaşlar için ilk adım olacaktır. Ayrıca kıl kökleri özelinde çok daha tesirli bir etki arayanlara soğan suyu da öneriler arasındadır. Sahip olduğu kükürtlü yapısından ötürü kan dolaşımı daha hızlı hale gelir. Bunun sonucu olarak ise kaş büyümesini ortaya çıkarır. Hızlı bir kaş büyümesi için soğanın suyunu sıkarak sürebilirsiniz.

Beslenmenin Kaşlar Üzerindeki Etkisi

Kişinin doğru ve düzenli beslenmesi de hızlı bir kaş büyümesini beraberinde getirir. Mutlaka omega 3 ve çinko alımı olmalıdır. Salt bu besleyiciler yeterli olmamakla beraber A ve E vitaminleriyle biyotin öne çıkar. Hem protein hem de minerallerin alınmaya devam etmesi de kaşları çıkartır. Bol su tüketimi de diğer bir ayrıntıdır.

Peeling İşlemleri

Ölü deri yenilenmesi adına yapılan peeling dolgun kaşlar için olmazsa olmazdır. Mutlaka kan akışının daha fazla olması ve büyümenin tamamlanması için kıl köklerine uygulanır. Hemen yenilenme isteyenler için belki de en önemlisidir. Yüz bakımı yapıldığı gibi haftalık olarak peeling yaparak da kaş köklerinin uyanmasını sağlamak sizlerin elinde.

Dolgun Kaşlar Masajı Nasıl Yapılır?

Halihazırda en dikkat çekeni dolgun kaşların çıkması adına var olan masajlardır. Düzenli masajların daha hızlı kaş oluşumuna etkisi yadsınamaz. Burada kaş fırçası kullanımı var olurken evde kolaylıkla temiz diş fırçasıyla da aynı etkiyi alabilirsiniz. İşlemlere dairesel hareketlerle başlayarak devam edin. Son derece hassas ve hafif bir şekilde masaj yapılır. Aksi durumda kaş derisi ve köklerin zarar görmesine sebebiyet verebilirsiniz.

Cımbızlara Elveda Diyoruz!

Söz konusu bu işlemlerle beraber kaşlarda yenilenme ve canlanma ortaya çıkar. Günlerin geçip gitmesiyle büyüme başlar. Sonrasında ise gürleşme kendisini hissettirmeye başlar. Ancak burada cımbız, ağda, iplik kullanımları artık olmayacaktır. Her seferinde kaşları düzeltmek ya da almaya çalışmaktan vazgeçin. Bu alışkanlığı değiştirmek elbette kolay olmayacaktır. Yine de üç veya dört ay kadar hiçbir şekilde kaşlar üzerinde alım yapmadan bekleyin. Sonuç olarak ise dolgun kaşlar sizleri çok daha güçlü gösterecektir. Her zaman öne çıkmanızı da sağlayacaktır şüphesiz. İlk aşk buluşma davetlerine veya gece kutlamaları için belirginlik sağlar. Şık bir hava katması adına sevenler için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir