Doğurganlık Diyeti Sayesinde Hamile Kalabilirsiniz

Hemen her kadının rüyaları arasında olmakla beraber zorluklar bulunsa da doğurganlık diyeti sayesinde anne olabilirsiniz. Kutsal olduğu kadar arzu edilen annelik duygusunu tatma adına başvuracağınız besin değişiklikleri güzel sonuçlar verir. Söz konusu araştırmalara göre doğru beslenme sayesinde çok daha hızlı bir şekilde hamile kalma ihtimali bulunuyor.

Dünya geneli bir sorun halini alan kısırlık için çözüm yolları aranıyor. Bilim insanlarının çalışmaları devam ederken hem yaşam tarzı hem de beslenme şeklinin hormonları etkilediği açık. Özellikle var olan dengesizlik durumlarıyla birlikte stres, baskı, endişe hisleri de kısırlığı ortaya çıkarıyor. Bunları azaltma adına ise hemen doğurganlık diyeti uygulamasına başlayabilirsiniz.

Doğurganlık Diyeti Neler İçerir?

Çok daha sağlıklı ve doğal ürünlerin tüketilmesini baz alan doğurganlık diyeti nedir sorusu çokça merak ediliyor. Bununla birlikte dengeli beslenmenin püf noktalarına sahip olan kişi, çeşitli sıkıntılarından kurtuluyor. Bunların başında ise kent hayatının getirdiği stres yer alıyor. Ayrıca temelde baktığımızda sağlıklı yağlar başı çekiyor. Bununla birlikte fasulye mercimek ve kepekli tahıllar program içerisinde yer alıyor. Hem meyve hem de sebze ağırlıklı bir beslenme sonucunda kişinin hamile olma oranı yükseliyor.

Kadın vücudunu etkileyen doğurganlık diyetinde erkeklerin rolü de vardır. Söz konusu programın uygulanması halinde sperm kalitesinde artış yaşandığı bilimsel verilerle ortaya çıkmıştır. Özellikle folik asit, B12 ve omega 3 açısından besleyici bir diyet listesine sahiptir.

Sebze Meyve Tüketimi

Kadınların yumurta kalitesini yerine getirme adına sebzeyle beslenme ilk faktördür. Burada kuşkonmaz ve karpuz inanılmaz önem taşır. Ayrıca viral ve bakteriyel enfeksiyonların önlenmesi de yine meyve yiyerek gerçekleşir. Sonrasında vitamin ve mineral içeren besinlerle annelik sevincini yaşayabilirsiniz.

Doğurganlık Diyeti Yağları

Düzenli yumurtlama çerçevesinde bazı doğal yağların kullanımı gerekir. Bunların başında zeytinyağı ve avokado yağı gelirken fındık yağı da katkı açısından iyidir. Mutlak surette trans yağlardan uzak durması gereken anne adayları, hiçbir şekilde unlu mamul kullanmamalıdır.

Doğurganlık Diyeti Programı

Günde en az 1 porsiyon karışık meyve tabağı yiyebilirsiniz. Sabah kahvaltısında yumurta haşlanmış olarak tüketirsiniz. Ayrıca tam yağlı süt ve peynir ürünleri de yararlıdır. Öğle saatlerinde ara öğün olarak yoğurt yiyerek doğurganlık diyeti için inanılmaz iyi bir başlangıç yapmış olursunuz. Akşam saatlerinde ise tavuk veya koyun eti ilk tercih olur. Ayrıca yeşil salatalar yaparak da zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Kepekli tam tahıl kullanımı da söz konusudur. Ancak yine de çok fazla kilo almama adına hem tahıl hem de süt ürünlerinin kullanımına dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir