Doğum Çantası Malzemeleri Nelerdir?

Oldukça stresli ve bir o kadar da anlamlı olan en güzel günler için doğum çantası malzemeleri nelerdir? Halihazırda ilk doğum durumlarında hem heyecan hem de tecrübesizlik söz konusu oluyor. Birçok açıdan problem yaşamama adına önceden planlar yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü aniden gelen sancılar sonrasında hastaneye gitmeniz gerekebilir. Henüz erken ya da daha dur bakalım diyemeyeceğiniz için en iyisi hazırlıklı olmaktır. Her türlü duruma karşı önceden hazırlanma ise kişiye aynı zamanda güven verir. Bununla birlikte daha rahat ve stresten uzak olursunuz.

Annenin Doğum Çantası Malzemeleri Burada

Doğum öncesi söz konusu hazırlıklara baktığımızda en az bir gün hastanede kalacak gibi olmalıdır. Bununla birlikte ilk olarak hamilelik dosyası ve sağlık karnesi gerekir. Bununla birlikte havluz ve çamaşırlarla çorapları da ihmal etmeyin. Gecelik ya da pijama takımında ise birkaç farklı seçenek olması da önem taşır. Ayrıca şal sabahlık tarzı bir ürün bulunması da lazımdır. Son olarak hastaneden çıkış yaparken giyebileceği bir kıyafet ki mutlaka rahat ve bol olmasını öneririz, bulunur.

  • Hastane ve hamilelik evrakları
  • Birkaç tane havlu ve çamaşır
  • Gecelik, pijama takımlarıyla sabahlık giysilerinden en az iki parça.

Kıyafet Seçiminde Püf Noktalar

Anne için doğum çantası malzemeleri arasında kıyafetler şüphesiz de çok yer tutar. Bununla birlikte kıyafetlerin mutlaka rahat ve geniş olmasıyla emzirme adına da uygunluk taşıması gerekir. Gün boyu bebeği emzirmek için kıyafetle boğuşmak hiç de güzel olmayacaktır.

Bebek Doğum Çantası Malzemeleri Neler?

Daha ufak bir çanta bulunması yeterli olurken doğum çantası malzemeleri için yeni ürünler alınır. Burada hastane çıkış takımıyla beraber 3 adet tulum, havlu, biberon, emzik, ıslak mendil ve bebek bezi bulunur. Ayrıca mevsime göre battaniye seçimi yaparak da ekleyebilirsiniz. Sonrasında havaya göre elbette ki değişikler yapabilirsiniz. Bununla birlikte bebek için eldiven ve çorabı da ihmal etmeyin. Bu ürünleri yanınızda bulundurmanız halinde çok daha sağlıklı ve hazırlıklı olacaksınız. Bunun getirdiği özgüvenle ve rahatlıkla kolay bir doğum yaşayacağınızı da unutmayın. Ayrıca şüphesiz ki annenin yanında kalacak refakatçi seçimi de tüm bunları ayarlama ve tam anlamıyla kolaylık sağlama adına önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir