Doğru Saç Boyası Rengi Nasıl Seçilir?

saç boyası sanabanabilgi

Kadınların kararsız kaldığı milyonlarca konudan bir tanesi olan saç boyası rengi seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Saçlarınızın bir anda dökülmemesi için mutlaka doğru ve kaliteli saç boyalarına yönelmelisiniz. Salt kimyasaldan uzak durmanın yanı sıra saç rengi de kişinin karakteri ve ruh dünyasını yansıtır. Bununla birlikte her dönem için farklı bir saç rengiyle insanların karşısına çıkabilirsiniz, yeni imaj yaratabilirsiniz.

Saç Boyası Seçiminde Püf Noktalar

Doğru saç boyası rengi için tamamen kişisel unsurlar öne çıkar. Halihazırda saçlarınızı sık boyayanlar için marka konusunda bir tereddüt olmaz. Ancak acaba bu renk numarası nasıl olur sorunuzu duyar gibiyiz. Bununla birlikte saç boyasındaki renkler için mutlaka katalog seçimlerine de göz atmalısınız. Satın almadan önce iyice renk uyumuna bakmalısınız. Ayrıca saçınızda beyazların bulunması halinde beyaz saçı kapatma özelliği olan boyaları tercih etmelisiniz.

Saç Boya Kutuları

Saç boyası kutularında alerjik testlerin tamamı vardır. Bununla birlikte boyanın kulak arkası ya da kol içine bir miktar dökülmesiyle kendi testinizi yapabilirsiniz. Böylelikle iki günlük bekleme süresinde kaşıntı ya da kızarma olmuyorsa boyanın uygun olduğunu anlarsınız. Kutunun üzerine de dikkatli okumanızı tavsiye ederiz. Eğer paraben, amonyak ve silikon türevleri varsa çok riskli bir durumdur. Bunları içeren saç boyalarını fiyatı ne olursa olsun satın almamalısınız.

Doğru Saç Rengi Elde Etme

Halihazırda sarı, kahverengi ve siyah ana saç boyalarıdır. Bununla birlikte cilt yapınız için ideal seçimlerde ton açıklığı talep edebilirsiniz. Saç diplerinizin çok daha parlak bir görünüme sahip olması için koyu renkleri öneririz. Işıltılı bir saç ortaya çıkarken doğal görünümlerde ise kaş renginizden kopya alabilirsiniz. Doğal kaş renginden uzaklaşma halinde saçınızın daha karmaşık bir görünüme sahip olabileceğini unutmayın. Burada maksimum iki ton açık ya da iki ton kadar koyu bir seçim idealdir.

Saç Boyasında Renk Tonları

Sıcak cilt tonları ve soğuk cilt tonları var olurken burada seçim size kalır. Sıcak cilt tonlarından sarı öne çıkarken türevleriyle deneyimler yapabilirsiniz. Eğer sıcak cilt tonlu olduğunuzu düşünüyorsanız bakır, altın ve kestane renkleri de farklı bir tarz oluşturmanıza yardımcıdır. Soğuk cilt ton durumlarında ise mor renkler öne çıkar. Pembeye daha yakın olmakla birlikte bej rengi saç boyaları da yapılabilir. Böylelikle doğru saç boyası rengi seçimleriyle yeni tarzınıza merhaba diyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir