Doğal Yöntemlerle İnci Dişler Sahibi Olabilirsiniz

Gülüşlerin en büyük sırrı haline gelen inci dişler için birçok doğal yöntem bulunur. Halihazırda yapacağınız çok basit işlemlerle dişlerinizi inci gibi parlak hale getirebilirsiniz. Ayrıca sağlık açısından da önemli olan bu uygulamalarla çok daha sorunsuz bir ağız içi sizleri bekliyor. Söz konusu çalışmalarla inci dişlere sahip olmanın vücut içi avantajlarından bahsetmemiz mümkün. Bununla birlikte ağız içi temizliği de dişlerin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlıyor. Ayrıca bakımı konusunda da dişlerinize her zamankinden çok dikkat etmelisiniz. Peki, inci dişler sahibi olma adına doğal yöntemler neler?

Bitter Çikolata Sayesinde İnci Dişler

Her ne kadar çok şaşıracak olsanız da bitter çikolatayı düzenli tüketerek dişlerinizi inci parlaklığına getirebilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız aslında. Bahsettiğimiz normal bitter çikolatalarla bu işlemi yapmalısınız. Her gün bir parça tüketerek ağız içi enfeksiyonların oluşmasını da ortadan kaldırır. Ayrıca polifenoller içeren çikolata sayesinde diş yüzeyinde önleme çalışmaları ortaya çıkar. Bakterilerin diş üzerinde tabaka oluşturmasını bitter çikolata sayesinde önlersiniz. Bu sayede sarı renge dönüş olmaz.

Fındık Çiğneyerek Diş Temizliği

Hem E vitamini hem de Omega 3 zengini olan fındık çiğneyerek de diş temizliğine katkıda bulunursunuz. Daha hızlı bir hücre yenileme için gerekli olan bu durum birçok faydayı beraberinde getirir. Başta diş eti yapısının güçlenmesi olmak üzere dişleri parlak gösterir. Ayrıca inci dişleri ortaya çıkaracak sarımsı tabakanın olmamasını da fındık çiğneyerek sağlayabilirsiniz.

Soğuk Yiyecekler Etkili Mi?

Halihazırda doğal yöntemlerle inci dişler sahibi olmanın pek çok yolu vardır. İlk olarak diş plaklarının çatlatmasına neden olan soğuk besinlerden uzak durmalısınız. Halihazırda mutlaka buzluktan çıkarıp en az 10 dakika beklemesini sağlayın. Dondurma gibi ürünlerin hemen yenmesiyle diş kaybına kadar gidecek bir süreç başlar.

Diş Fırçası Seçimleri

İnci dişler için mutlaka doğru fırçanın kullanımı da rol oynar. Çok sert olması halinde devamlı diş eti kanamaları ortaya çıkar. Böyle bir durumda enfeksiyon riski de büyür. Ancak yumuşak yapılı fırçalarla hafif bir şekilde dişlerinizi temizleyerek parlamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle günde iki ya da üç kere dişlerinizi sakin bir şekilde fırçalayarak tüm tabakaları yok edersiniz. Bunun sonucunda da güçlü ve bembeyaz dişleri hiçbir işlem yapmadan elde edersiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir