Doğal Temizlik Malzemeleri Tarifleri

Hem fiyatların çok yüksek noktalara çıkması hem de kimyasal etkinin artmasından dolayı evde doğal temizlik malzemeleri hazırlayabilirsiniz. Kendinize ait sabun ve deterjanla temizliklerinizi çok daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Doğal temizleyici tariflerine geçmeden önce sağlık açısından da çok daha iyi bir seçim olacağını unutmayın. Bununla birlikte ekonomik kazanç açısından da iyi bir seçim yapmış olursunuz. Hemen vakit kaybetmeden ev içi temizlikte kullanacağınız ürünleri hazırlayalım.

Evde Cam Sil Hazırlama

250 ml su ve 250 ml ruh ile beraber 4 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi malzemelerinden oluşur. Bununla birlikte boş sprey içerisinde koyarak uzun bir süre boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Öncelikle suyla alkolü huni aracılığıyla spreye doldurun. Sonrasında elma sirkesini ekleyerek iyice kapatın. Ardından uzun süre kuvvetli bir şekilde sallayarak karışmasını sağlayın. Bu sayede son derece işlevsel bir cam sil hazırlamış olursunuz. Kolaylıkla doğal temizlik malzemeleri içerisinde hemen her gün kullanabilirsiniz.

Evde Doğal Bulaşık Deterjanı Hazırlığı

200 m limon ağartıcı, 400 ml oksijenli ağartıcı ve 400 ml çamaşır sodası ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Hava geçirmesi mümkün olmayan saklama kabı ise işlemlerin gerçekleşmesinde yardımcıdır. Çünkü saklama kabına bu üç malzemeyi koyarak salladığınızda deterjan kullanıma hazır hale gelir. Her bir yıkama için ise iki çay kaşığı kadar kullanmanız yeterli olur. Son derece önemli bu bilgiler sayesinde hemen işe başlayabilirsiniz. Farklı uygulama alanları adına da doğal temizlik malzemeleri uygundur.

Doğal Temizlik Malzemeleri

Evin temizlenmesini sağlayan birçok hususu kolaylıkla üretebilirsiniz. Bunlardan bir başkası temizleyici olurken parke ve odalarda kullanıma uygundur. Bunun için 250 ml alkol, 250 ml su ve 20 gram civarında lavanta çiçekleri gerekli malzemelerdir. Ayrıca isteğe bağlı olarak sizler lavanta yerine farklı çiçekleri de aroma vermesi adına kullanabilirsiniz. Kurutulmuş gül de yine bir başka alternatif olarak öne çıkar.

Doğal Temizlik Malzemeleri Tarifi

Suyu tencereye aldıktan sonra kaynamaya başlar. Ardından lavantaları ya da çiçekleri ekleyerek 40 dakika boyunca beklemesini sağlayın. Bu süre içerisinde ortaya aromalı bir lezzet kokusu çıkar. Sonrasında alkol ilavesi yaparak iyice karışmasına dikkat edin. Sprey içerisinde koyduğunuz lavanta aromalı temizleyiciyi evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de kolay yoldan hazırlanan bu doğal temizlik malzemeleri bütçenize iyi gelecek.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır?

Evin temizlenmesi adına gerekli olacak doğal temizlik malzemeleri için birçok farklı alternatif vardır. Su ve alkol yardımıyla birçok hazırlığı yapabilirsiniz. Bunlardan bir başkası ise katı sabunu rendeleyerek sıvı sabun haline getirmektir. Ev ekonomisini düşünenler için bu uygulama oldukça caziptir. Bir katı sabundan dört litrelik sıvı sabun elde edebilirsiniz. Bunun için hemen rendelediğiniz katı sabunu bir tencereye alarak dört litre kadar su içerisinde kaynatın. Sonrasında şişelere koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca farklı aromalar ilave ederek sıvı sabununuzu daha güzel hale getirebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir