Doğal Saç Düzleştirici Yöntemleri

Çok daha ışıl ışıl olması için doğal saç düzleştirici yöntemlerini kullanabilirsiniz. Artık düzleştirici alma planlarından vazgeçerek çok daha iyi bir seçim yapabilirsiniz. Evde yapacağınız işlemlerle saçlarınızı çok daha iyi hale getirebilirsiniz. Ayrıca besleme noktasında da bu yöntemler hayat kurtarırken sizleri de büyük bir maliyetten kurtarır. Bununla birlikte kimyasalların ve cihazların saçlarınıza zarar vermesine de engel olabilirsiniz.

Saçlarınızı düzleştirmek için çok farklı doğal yöntemler vardır. Bu sayede besin değeri yüksek ürünlerle saçlarınızı buluşturabilirsiniz. Aksi durumda ise saç düzleştirici aletlerin vereceği zararları da peşinen kabul etmiş olursunuz. Vakit kaybetmeden hemen bu doğal yöntemlere birlikte göz atalım.

Soğuk Sütle Saçları Düzleştirme

Kaynattığınız sütü bir miktar dışarıda bekletin. Ardından buzdolabına koyarak soğumasını sağlayın. En doğal yöntem olmasının ötesinde etki oranı da oldukça fazladır. Saçlarınızı harika bir hale getirecek bu yöntemi hemen her gün uygulayabilirsiniz. Soğuk sütü bir sprey şişesine koymanız kullanımı da kolay hale gelir. Püf noktası ise saçlarınızı nemli hale getirdikten  sonra parçalara ayırmanızdır. Bu işlemi yaptıktan sonra her bölgeye soğuk sütü sıkabilirsiniz. Tüm bölümleri bir yandan tarayarak diğer yandan soğuk sütle buluşturun. 40 dakikalık bekleme süresinin ardından doğal saç düzleştirici yönteminin etkisini göreceksiniz. Hafif bir durulama sonrasında saçlarınızın düz hale geldiğini göreceksiniz. Gün boyu kullanabileceğiniz saçlarınızı aynı zamanda bu şekilde beslemiş de olursunuz.

Soğuk Sütün Saça Faydası

Söz konusu soğuk sütle saçlarınızı düz hale getirirsiniz. Ancak etkisi sadece bununla sınırlı değildir. İlave olarak saçlarınızı besleyen süt, daha kalıcı bir yapı sunar. Gür saç isteyenler ya da köklerini daha güçlü hale getirmek isteyenler için de çözüm yoludur.

Doğal Saç Düzleştirici Yağları

Kullanımı en kolaylardan olan Hint yağı ile de saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Bol miktarda yağı her teli kaplayacak şekilde sürerek işleme başlayın. Sonrasında saçlarınızı yavaş bir şekilde havluyla sarın. Bir gece beklemeniz halinde etkisi çok daha fazla olur. Ancak zamanınız yoksa 4 saatlik bir süre yeterli olur. Bununla birlikte havlu üzerinden fön çekerek işleminizi daha kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Şampuan durulaması ve saç kremi kullanımıyla aşamaları tamamlarken düz saçlara sahip olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir